Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kosta Runjaić Newspix / KRZYSZTOF CICHOMSKI / Na zdjęciu: Kosta Runjaić

PKO Ekstraklasa: Pogoń - Cracovia. Kosta Runjaić: Rywale są nieprzyjemni

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Ani Pogoń, ani Cracovia nie prezentuje się dobrze w rundzie wiosennej. Trener szczecinian Kosta Runjaić narzeka na osłabienia jego zespołu, ale zaznacza: - Musimy zmierzyć się z rzeczywistością.

Pogoń Szczecin przegrała po restarcie PKO Ekstraklasy 0:3 z KGHM Zagłębiem Lubin. Zrobiła to w złym stylu i nawet wyższa porażka była możliwa, gdyby tylko Miedziowi byli skuteczniejsi. To spotkanie potwierdziło, że drużyna Kosty Runjaicia walczy z dużymi problemami po rozstaniu z Adamem Buksą, Zvonimirem Kozuljem oraz Srdjanem Spiridonoviciem.

- Zmagamy się z wielkimi stratami w czasie jednego sezonu. Nie znam przypadku, żeby kiedykolwiek jakiś klub stracił tak dużą liczbę swoich kluczowych graczy w trakcie rozgrywek. Strzelili oni wiele bramek, często asystowali. Musimy się przestawić, zrekompensować braki i zmierzyć się z rzeczywistością. Otworzyła się szansa przed innymi graczami. W kryzysie czy w trudnej sytuacji zawsze istnieje szansa na rozwój - mówi Runjaić.

Pogoń miała ponad osiem dni, żeby spróbować poprawić swoją grę. Drużyna Runjaicia zagra teraz trzy mecze o punkty w nieco ponad tydzień i zdecydują one o awansie do grupy mistrzowskiej bądź spadku do dolnej połowy tabeli PKO Ekstraklasy.

ZOBACZ WIDEO: Krzysztof Simon nie wierzy w reżim sanitarny na stadionach. "Życzę powodzenia temu, kto będzie miał nad tym zapanować"

- Jesteśmy na etapie koncentrowania się na postawach, żeby nie tracić tak łatwych goli jak ostatnio. Kiedy jest 0:0, prawdopodobieństwo wygranej jest wyższe niż w momencie, kiedy do przerwy jest 0:3. Pracujemy nad tymi elementami, ale trudno je wyćwiczyć. Ponadto szwankuje skuteczność i brakuje szczęścia. Potrzeba więcej przekonania w pojedynczych akcjach i czasami po prostu jakości - wylicza Niemiec.

Pojedynek z Cracovią rozpocznie się w sobotę o godzinie 20 w Szczecinie. Obie drużyny postarają się o przełamanie. Pogoń nie potrafi pokonać żadnego przeciwnika od sześciu kolejek, a jej przeciwnik poniósł pięć porażek z rzędu w PKO Ekstraklasie.

- Są podobieństwa między nami a Cracovią. Byliśmy często w podobnej sytuacji i w takiej też znajdujemy się obecnie. Nie mamy dobrej passy, zdobyliśmy w tym roku mało punktów. Kolejny mecz jest zupełnie nowym rozdaniem - przekonuje Runjaić.

- Cracovia jest nieprzyjemna. Będzie szukać przewagi w stałych fragmentach gry. Trzeba dawać jej jak najmniej takich szans. Ma w zespole indywidualności. Musimy się temu przeciwstawić i spróbować narzucić przeciwnikom nasz styl gry. Dobra, uporządkowana gra powinna oddalić zagrożenie ze strony Cracovii. Do tego niezbędna jest maksymalna motywacja, żeby każdą piłkę traktować jak decydującą.
Jesteśmy dobrze przygotowani i wiemy, o co chodzi w obronie - dodaje Niemiec.

Runjaić obchodził w tym sezonie 49. urodziny. - Życzę sobie zdrowia i żeby poprawiły się wyniki Pogoni - podsumowuje.

Czy Pogoń Szczecin strzeli gola w meczu z Cracovią?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • prym Zgłoś
  Jak nie uważaliście co robicie, to róbcie jak uważacie.Jak można było dopuścić do utraty trzech podstawowych zawodników?Prezes Mroczek jest za to odpowiedzialny i powinien ponieść
  Czytaj całość
  konsekwencje.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL