Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zbigniew Boniek Agencja Gazeta / Michał Łepecki / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Interesujące słowa Zbigniewa Bońka. Dotyczą Roberta Lewandowskiego i Bayernu

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej jest najwyraźniej pod wielkim wrażeniem formy Bawarczyków. No, ale nic dziwnego. Piłkarze z Monachium niczym walec toczą się po kolejnych rywalach.

"Trudno sobie przecież wyobrazić potykający się walec drogowy. A taką stworzoną do rozgniatania rywali maszynę w Monachium skonstruował trener Hansi Flick" - napisał w relacji z ostatniego meczu ligowego Bayern MonachiumMaciej Kmita (TUTAJ przeczytasz cały tekst >>).

Bayern rzeczywiście prezentuje się doskonale. Bawarczycy po raz ostatni przegrali w... styczniu 2020, a 11 spotkań z rzędu (od połowy lutego) wygrali. Na dodatek grają bardzo ofensywnie, strzelają sporo bramek (m.in. Robert Lewandowski - więcej szczegółów TUTAJ >>). 

Zauważył to Zbigniew Boniek. Prezes PZPN napisał na Twitterze: "Myślę, że dla Bayernu i Lewandowskiego to dobry rok by podnieść w górę trofeum Ligi Mistrzów".

Oto ten wpis:

 

Warto jednak przypomnieć, że Bayern musiałby utrzymać taką formę jeszcze do końca sierpnia. Przez pandemię koronawirusa rozgrywki Ligi Mistrzów zostały wstrzymane i przesunięte właśnie na sierpień. Wtedy odbędą się decydujące mecze.

A Bayern zakończy rozgrywki ligi niemieckiej już 27 czerwca. Będzie musiał więc udać się na przymusową, miesięczną przerwę. Zupełnie inaczej niż kluby z ligi angielskiej, włoskiej czy hiszpańskiej. Otóż w tych krajach rozgrywki zostaną wznowione w połowie czerwca i potrwają praktycznie do końca lipca. Potem z marszu będzie można wejść w rozgrywki Ligi Mistrzów.

Czy to jednak nie wpłynie na fakt, że Bayern nie będzie w stanie wygrać Ligi Mistrzów? Przekonamy się za kilkanaście tygodni.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Robert Lewandowski założył maseczkę i... popełnił błąd. Celowo

Czy Bayern Monachium wygra Ligę Mistrzów 2019/20?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL