Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Łukasz Piszczek przy piłce Getty Images / Alexandre Simoes/Borussia Dortmund / Na zdjęciu: Łukasz Piszczek przy piłce

Bundesliga. Borussia - Hertha. Pochwały dla Łukasza Piszczka. Krzysztof Piątek bez błysku

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Łukasz Piszczek wywiązał się ze swoich boiskowych zadań i został okrzyknięty "najlepszym piłkarzem w zespole od kilku tygodni". Borussia Dortmund pokonała Herthę Berlin 1:0, a wyniku nie zmienił wprowadzony w drugiej połowie Krzysztof Piątek.

Spotkanie w Dortmundzie nie było porywające. Od powrotu do gry po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Borussia nie zachwyca, podobnie było tym razem. Mogła wygrać wyżej, a skończyło się na 1:0 po bramce Emre Cana. Hertha Berlin rozczarowała i jej marsz ku pierwszej szóstce został powstrzymany.

Krzysztof Piątek nie pojawił się w wyjściowej jedenastce, dopiero w 62. minucie wszedł na boisko za Pera Ciljana Skjelbreda. "Nie wzmocnił ofensywy Herthy" - czytamy w serwisie sportbuzzer.com. Napastnik za swój występ otrzymał notę 4 (skala 1-6, najwyższa możliwa ocena to 1). W dziesięciostopniowej skali od 90min.com Piątek dostał "szóstkę". 

Zdecydowanie lepiej spotkanie to będzie wspominać Łukasz Piszczek. Jego zespół dopisał trzy punkty do ligowej tabeli, a sam obrońca nie zaliczył złego meczu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Rosjanie prowokują Cristiano Ronaldo

"Od tygodni jest najlepszym zawodnikiem Borussii Dortmund. Polak wykonuje swoją pracę w obronie bardzo pewnie. Miał wszystko pod kontrolą, nawet jeśli Esswein spowodował drobne problemy" - czytamy w sportbuzzer.com, dziennikarze ocenili jego występ na 3.

Podobnie zresztą jak serwis ran.de: "Piszczek jest bardzo stabilny w defensywie, wygrywa wiele pojedynków. Gra piłkę czysto do tyłu, ale kiedy nie ma miejsca w grze, to zdarza mu się również do przodu". Nota? 3.

Goal.com jasno stwierdził, że Piszczek był zawsze na miejscu, trzymając się swoich zadań. Tu również oceniono go na 3. Natomiast w skali 1-10 od serwisu 90min.com otrzymał 6, jak większość zawodników Borussii.

Czytaj też:
Bundesliga. Wyjątkowe obrazki przed meczem Borussia - Hertha. Piłkarze padli na kolana
Bundesliga. Dawid Kownacki wrócił do gry po 4 miesiącach. Trwa strzelecka niemoc Polaka

Czy Łukasz Piszczek jest najlepszym piłkarzem BVB od powrotu do gry?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL