Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Manchesteru City Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City

Liga Mistrzów. Ważą się losy Manchesteru City. Klub odwołuje się od dotkliwej kary

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Manchester City został wykluczony na dwa sezony z gry w europejskich pucharach ze względu na "rażące naruszenie" przepisów finansowych fair play. Angielski klub chce uniknąć tej kary. Najbliższe dni będą niezwykle ważne.

Brytyjskie media podkreślają, że przed Manchesterem City bardzo ważny tydzień, w którym będą ważyć się losy klubu. Jego przedstawiciele, we współpracy z prawnikami, odwołują się od dotkliwej kary, jaką nałożyła UEFA.

Przypomnijmy, że Manchester City został wykluczony z gry w europejskich pucharach na dwa sezony, co było konsekwencją "rażących naruszeń" przepisów finansowych fair play. Jeżeli ta sankcja zostanie podtrzymana, klub poniesie olbrzymie straty finansowe. 

Jak podaje "Daily Mail", posiedzenie Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu rozpocznie się w poniedziałek. To właśnie ten organ będzie rozpatrywać wniosek angielskiego klubu. Wszelkie szczegóły w tej sprawie są trzymane w ścisłej tajemnicy. Ukrywa się nawet tożsamość sędziów.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Robert Lewandowski założył maseczkę i... popełnił błąd. Celowo

Oprócz dwuletniego wykluczenia z gry w Lidze Mistrzów czy Lidze Europy, na Manchester City nałożono również grzywę w wysokości 25 milionów funtów. Bez wątpienia te sankcje są dla klubu bardzo bolesne.

W przypadku, gdy odwołanie nie przyniesie pożądanego rezultatu, kadra angielskiego klubu może się uszczuplić. Kevin De Bruyne już otwarcie powiedział, że dwa lata bez rywalizacji na europejskich arenach to dla niego za dużo.

Czytaj także:
- FC Barcelona gotowa na negocjacje z Messim. Klub chce go zatrzymać

- Jadon Sancho dostał karę za zlekceważenie zasad. Piłkarz skrytykował decyzję władz 

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL