Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Kubiak WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Michał Kubiak

Siatkówka. Michał Kubiak nie obawia się życia po karierze. Ma kilka pomysłów

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Michał Kubiak przyznaje, że w ogóle nie obawia się życia po zakończeniu kariery siatkarskiej. Zdradza, iż jego głowa jest pełna pomysłów i na pewno sobie poradzi.

- Mam wiele pomysłów. Nie boję się życia po karierze. Nawet, gdyby teraz - odpukać - zdarzyła mi się jakaś kontuzja, nie boję się, że nie będę miał czego włożyć do garnka, a także tego, co będę robił. Mam kilka pomysłów i kilka biznesów, które rozwijam. Staram się zabezpieczyć nie tylko swoją przyszłość, ale także swojej rodziny - mówi Michał Kubiak podczas wywiadu opublikowanego w serwisie YouTube na kanale "Polska Siatkówka".

Kapitan reprezentacji Polski nie zamierza nadmiernie rozpieszczać swoich potomków. - Oczywiście dzieci, że tak powiem, też nie powinny dostawać niczego za darmo, bo w życiu za darmo nic nie ma. Więcej jest takich przykrych sytuacji niż pozytywnych. Na pewno będą musiały nauczyć się z tym żyć. Jestem wiekowy, każdy z nas się starzeje. Każdy z nas snuje plany na to, co będzie robił - dodaje.

Obecnie nasza siatkarska kadra przebywa na zgrupowaniu w Spale. Polacy rozpoczęli pełne treningi po tym, jak przeszli testy na obecność koronawirusa. Wszystkie dały wyniki negatywne.

ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"

- Wydawało mi się, że będzie tak, jak jest - że przejdziemy badania, wszyscy będą zdrowi i dostaniemy zielone światło na wszystko. Nie znam się na tych wszystkich rzeczach i nie jestem wirusologiem, ale wydaje mi się, że zdrowy od zdrowego nie może się zarazić. Powinniśmy zachowywać się normalnie. Normalnie trenujemy i spotykamy się - relacjonuje Kubiak.

Wielokrotny reprezentant naszego kraju zauważa również, że są pewne plusy reguł wprowadzonych w obliczu pandemii koronawirusa. - Mnie nawet te zasady bardziej się podobają, bo wszędzie jest czyściej. Jest większy porządek na stołówce, w pokojach i na korytarzach. Generalnie jest większy ład - podsumowuje.

Czytaj także:
- Matura 2020: tutaj egzamin zdają przyszli reprezentanci Polski. "19 osób, jedna sala, otwarte okna i drzwi"

- Hitowy transfer do Chin. Uros Kovacević przenosi się z Włoch 

Komentarze (1):

 • Arkadiusz Cendrowski Zgłoś
  Michał jest kapitanem polskiej drużyny, ale ja nie mogę i nie potrafię mu wybaczyć słów , które powiedział na temat reprezentacji Iranu, po tych słowach Michał ( nawet gdyby zdobył
  Czytaj całość
  mistrzostwo kosmosu) jest nikim, bo ani Polakowi-katolikowi, ani sportowcowi, ani tym bardziej kapitanowi polskiej drużyny nie godzi się wypowiadać takich słów.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL