Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zbigniew Boniek Agencja Gazeta / Michał Łepecki / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek zwrócił się do Adama Bielana. "Proszę mnie nie straszyć LGBT"

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Zbigniew Boniek odniósł się do wypowiedzi Adama Bielana o wprowadzeniu małżeństw jednopłciowych w Polsce. Według rzecznika sztabu Andrzeja Dudy prezydent będzie chronił dzieci przed ideologią LGBT, w przeciwieństwie do Rafała Trzaskowskiego.

Bielan wziął udział w programie "Gość Wiadomości" na antenie TVP Info, w którym odniósł się do podpisania przez Andrzeja Dudę "Karty Rodziny". W niej zapisano m.in. gwarancję utrzymania dotychczasowych świadczeń (m.in. 500+) oraz zawarto punkt, mówiący o ochronie dzieci przed ideologią LGBT.

- Karta Rodziny to ochrona dzieci bezpośrednio przed ideologią LGBT, a więc zakaz propagowania jej w instytucjach publicznych. Nikt nie ma prawa narzucać rodzicom tego, w jaki sposób mają wychowywać swoje dzieci - mówił prezydent. 

Jednocześnie Adam Bielan powiedział, że inny kandydat na fotel prezydenta Polski, Rafał Trzaskowski, popiera małżeństwa homoseksualne, powołując się na wypowiedź jego najbliższego współpracownika, Pawła Rabieja. 

ZOBACZ WIDEO: #dziejsięwsporcie: co za przyjęcie piłki przez młodego Ukraińca! Nagranie podbija internet

Europoseł PiS powołał się także na art. 18 konstytucji, który definiuje małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny.

Na słowa szefa kampanii Andrzeja Dudy odpowiedział prezes PZPN, Zbigniew Boniek, pisząc na Twitterze: "Panie Bielan, jako Polak - katolik niezaangażowany politycznie, mąż, ojciec, dziadek mam prośbę. Proszę mnie nie straszyć LGBT. To tyle. Miłego dnia.."

Zobacz także:
PKO Ekstraklasa. Radosław Majdan: Bez dopingu brakuje adrenaliny
Radosław Majdan. Ojciec z rock'n rolla

Komentarze (36):

 • AntyBorucTylkoReal Zgłoś
  Dlaczego piszecie LGBT wśród nich są zoofille , pedofile, nekrofile
  • Waldi73 Zgłoś
   Panie Boniek zapomniałeś pan dzięki komu płynie kasa do ligi polskiej-prawa telewizyjne z publicznej telewizji+ sponsor tytularny PKO. Zamiast ciągle dyskutować nie na temat to podyskutuj
   Czytaj całość
   pan o tym ile dali polskiej piłce tusk i reszta. Tylko niech mi nikt nie pisze o tych rozdętych do granic absurdu stadionów Lechii,Lecha,czy śląska,które nie potrafią wypełnić w 1/4. Nie gryzie się ręki,która żywi,a póki co tą naszą nędzną ligę żywią pieniądze w dużym stopniu państwowe panie tweeterowicz Boniek.
   • art-e Zgłoś
    Mam nieodparte wrażenie, że kolejnym wyzwaniem jakie sobie postawił w życiu Zbigniew Boniek jest czynny udział w życiu politycznym, po zakończeniu prezesury w PZPN. No, cóż,
    Czytaj całość
    doświadczenie w prowadzeniu dużej organizacji ma, doświadczenie życiowe również, upór i zdolność komunikowania się na niezłym poziomie również, poza tym, nie boi się kamery, bo jest z nią oswojony, nadto posiada kąśliwy język przydatny w ripostach a także, co nie jest bez znaczenia, w każdej chwili może wsiąść w samolot lub samochód, pomachać lewą nogawką i udać się do Rzymu, do którego jak powszechnie wiadomo prowadzą wszystkie drogi i żyć sobie w komforcie, luksusie i spokoju, otoczony uwielbieniem przez włoskich fanów za wcześniejsze, swoje piłkarskie dokonania. Nie zazdroszczę , bo nie reprezentowałem w życiu Polski, Juventusu czy Romy, ale życie w tym kraju, bardzo wielu ludziom nigdy nie dano szansy na cokolwiek ( chociaż nieustannie sprawiało się i sprawia takie wrażenie, zwykła gra pozorów) i można je uznać za całkowicie zmarnowane, czego o Zbigniewie Bońku powiedzieć nie można i czy z LGBT czy bez LGBT, coś mu się w życiu udało poza trenerką, ale w życiu nie ma nieomylnych ideałów. Powodzenia.
    Wszystkie komentarze (36)

    Komentarze (36)

    ×
     Wszystkie komentarze (36)
     PRZEJDŹ NA WP.PL