Najnowsze Wyniki/Kalendarz
mecz Ligi Mistrzów Chelsea - Bayern Getty Images / Stephanie Meek - CameraSport / Na zdjęciu: mecz Ligi Mistrzów Chelsea - Bayern

Liga Mistrzów. Europejskie puchary z kibicami? Zaskakujące doniesienia Włochów

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Wciąż nie wiadomo, co dalej z rozgrywkami Ligi Europy oraz Ligi Mistrzów. Włoskie media donoszą jednak, że UEFA chciałaby rozegrać je z udziałem kibiców.

Jak donosi najnowsze wydanie włoskiego dziennika "Corriere dello Sport", UEFA chciałaby, aby w turnieju finałowym Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy, wzięli udział kibice. 

Włosi podkreślają jednak, że co oczywiste, trybuny nie mogłyby być wypełnione do ostatniego krzesełka. Na obiekt mogłaby wejść ograniczona grupa kilku tysięcy widzów. Niezbędne do tego będzie znalezienie odpowiednich lokalizacji, które pozwolą zachować normy bezpieczeństwa. 

Aktualnie polityka dotycząca wpuszczania kibiców na stadion w Europie jest mocno zróżnicowana. Żadnych obostrzeń nie ma dla przykładu na Islandii. Niemcy natomiast podchodzą do zagadnienia dużo ostrożniej. Nawet finał Pucharu Niemiec, zaplanowany na 4 lipca, ma się odbyć z udziałem maksymalnie 1000 kibiców.  

W Polsce natomiast planowane jest wpuszczenie kibiców na 25 procent pojemności danego obiektu.  

UEFA wciąż jednak nie podjęła jeszcze nawet ostatecznej decyzji co do formuły rozgrywek i tego, gdzie zostaną dokończone. Ta zapaść ma w przyszłym tygodniu. 

Czytaj także:
PKO Ekstraklasa. Pogoń - Lechia. Gdańszczanie chcą sprawdzać młodzież, ale nie kosztem wyniku
Nowe zdjęcie syna Radosława Majdana. Małgorzata Rozenek już ma poranne pobudki

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Rosjanie prowokują Cristiano Ronaldo

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL