Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Aaron Padilla Getty Images / Hector Vivas/Jam Media/LatinContent / Na zdjęciu: Aaron Padilla

Koronawirus. Żałoba w Meksyku. Aaron Padilla zmarł na COVID-19

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Meksykański futbol opłakuje śmierć byłego reprezentanta kraju i prezydenta klubu Pumas UNAM, Aarona Padilli. Były piłkarz zmarł z powodu COVID-19. Miał 77 lat.

Aaron Padilla Gutierrez zmarł w niedzielę (14 czerwca) w wieku 77 lat. U ikony meksykańskiej piłki nożnej kilka dni temu stwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. 

"Odszedł niezwykły człowiek i legenda reprezentacji Meksyku (53 występy w latach 1965-70 - przyp. red.). Uczestnik mistrzostwa świata w 1966 i 1970 roku. Wspaniały przyjaciel i ważna część meksykańskiej rodziny piłkarskiej" - napisali w oświadczeniu do mediów działacze Liga MX, najwyższej klasy rozgrywkowej piłki nożnej mężczyzn w Meksyku.

Słynny napastnik był wychowankiem klubu Pumas UNAM, w którym rozpoczynał (lata 1962-72) i zarazem kończył (sezon 1974/75) wielką karierę. Potem był prezydentem Pumas UNAM (2003-06). W kadrze "Gansito" zadebiutował w lutym 1965 r. w wygranym 1:0 meczu z Salwadorem. Dla reprezentacji zdobył osiem goli w 53 meczach.

- Stan taty pogorszył się trzy dni temu. Początkowo był leczony na COVID-19 w domu, ale kiedy zaczął mieć duszności został przyjęty do szpitala. Dostał zapalenia płuc. Cierpiał też na Alzheimera - powiedział dla ESPN syn wybitnego futbolisty, również były piłkarz, Aaron Padilla Jr.

Zobacz:
Meksyk. Policja zastrzeliła nastoletniego kibica. Ostatniego gola "strzelił" trumną
Meksyk w żałobie. Nie żyje Tomas Balcazar

ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (1):

 • Tony Adam Zgłoś
  Przykra to wiadomość, RIP... ale towarzysze dziennikarze nie opowiadajcie bzdur. Na świecie może 10 osób umarło na COVIDa. Popytajcie tamtejszych patomorfologów, to zaprzeczą takiemu
  Czytaj całość
  stawianiu sprawy. Wiem, że obecnie, każdy kto umiera, to, z definicji, na COVIDa. Wytłumaczcie ludziom co to jest pandemia, przytoczcie statystyki z lat minionych i porównajcie do choćby I kwartału roku obecnego. Pytanie dlaczego tego nie robicie. Odpowiedź jest prosta, wpisujecie się w światową propagandę, ponieważ jak wszystkie środki "musowego przykazu", czerpiecie z tego określone korzyści. Dziennie na świecie ginie w wypadkach drogowych więcej osób, niż "zarażonych" COVIDem, ale jakoś nikt nie zakazuje produkcji, eksploatacji i używania samochodów. Zastanawiające, prawda? Gdybyście podali ww statystyki, to by się okazało, że w roku bieżącym umiera mniej ludzi niż w latach ubiegłych (w Polsce, zapewne i na świecie), co by było dowodem, że COVID, to jedna wielka manipulacja. Samuel Langhorne Clemens, bardziej znany jako Mark Twain, mawiał, że łatwiej jest ludzi oszukać, niż wytłumaczyć im, że zostali oszukani...PS. zakładam, że ów komentarz zostanie usunięty, gdyż nie jest "po linii" oficjalnej, co będzie tylko potwierdzeniem powyższego wpisu...

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL