Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Euro 2020 z powodu koronawirusa przełożono na 2021 rok Getty Images / Sergei Mikhailichenko/SOPA Images/LightRocket / Euro 2020 z powodu koronawirusa przełożono na 2021 rok

Euro 2021. Media: turniej bez zmian. 12 miast gotowych do organizacji mistrzostw Europy

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W środę Komitet Wykonawczy UEFA ma podjąć decyzję dotyczącą przyszłorocznych mistrzostw Europy. Według medialnych doniesień, turniej ma odbyć się na takich samych zasadach, jak wcześniej planowano.

W związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa władze UEFA zdecydowały o przełożeniu Euro 2020 na przyszły rok. Niewiadomą jest format turnieju. Wcześniej planowano, że odbędzie się on w dwunastu miastach na całym kontynencie. UEFA brała pod uwagę przeniesienie mistrzostw Europy do jednego kraju, ale ostatecznie mają się one odbyć bez zmian.

Tak wynika z informacji przekazanych przez dziennikarza niemieckiej telewizji ZDF, Markusa Harma. Na Twitterze przekazał on, że Euro 2021 odbędzie się również w dwunastu miastach w całej Europie. UEFA konsultowała się ze wszystkimi organizatorami, a ci złożyli gwarancje przeprowadzenia turnieju.

Pozostaje tylko czekać na oficjalne potwierdzenie ze strony UEFA. Przypomnijmy, że mecze Euro 2020 miały odbyć się w Baku (Azerbejdżan), Kopenhadze (Dania), Londynie (Anglia), Monachium (Niemcy), Budapeszcie (Węgry), Dublinie (Irlandia), Rzymie (Włochy), Amsterdamie (Holandia), Bukareszcie (Rumunia), Sankt Petersburgu (Rosja), Glasgow (Szkocja) oraz Bilbao (Hiszpania).

W mistrzostwach Europy ma zagrać reprezentacja Polski. Grupowymi rywalami Biało-Czerwonych będą Hiszpania, Szwecja oraz triumfator turnieju barażowego, w którym zmierzyć się miały Bośnia i Hercegowina, Irlandia, Słowacja i Irlandia Północna.

Czytaj także:
Transfery. Dwa kluby interesują się Karolem Linettym. Na razie jego przyszłość jest niejasna
Bundesliga. Werder - Bayern. Robert Lewandowski blisko klasy światowej

ZOBACZ WIDEO: PKO Ekstraklasa. Czy kibice powinni wrócić na stadiony? Profesor Simon stawia warunki, przy których to bezpieczne

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL