Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Neymar Getty Images / Buda Mendes / Na zdjęciu: Neymar

Neymar przegrał w sądzie z Barceloną. Musi zapłacić prawie 7 mln euro

Jakub Artych
Jakub Artych
43 mln euro domagał się Neymar od Barcelony za niezapłacony bonus przy podpisywaniu umowy. Sąd w Hiszpanii nie dość, że odrzucił skargę Brazylijczyka, to na dodatek każe zwrócić mu 6,7 mln euro.

W 2016 roku Neymar przedłużył kontrakt z Barceloną, na mocy którego zapewnił sobie gigantyczną premię. W dwóch ratach reprezentant Canarinhos miał mieć wypłacone łącznie 63 miliony euro. Pierwsza została przelana od razu po parafowaniu umowy przez Neymara. Druga miała zostać zapłacona rok później.

Problem w tym, iż napastnik w sierpniu 2017 roku zdecydował się na bajeczną ofertę Paris Saint-Germain. Mistrzowie Francji aktywowali jego klauzulę odstępnego, która wynosiła 222 mln euro. 

Neymar nie zapomniał o zobowiązaniach Barcelony i domagał się ponad 40 mln euro zaległej premii. Mistrzowie Hiszpanii mieli jednak zupełnie inne stanowisko w tej sprawie. Nie zamierzali płacić żadnych pieniędzy, dlatego cały spór rozstrzygnął sąd w Hiszpanii.

Ten nie pozostawił żadnych nadziei Neymarowi i odrzucił jego wniosek. Oprócz tego napastnik musi oddać byłemu pracodawcy 6,7 mln euro.

Co ciekawe, mimo istniejącego sporu, FC Barcelona cały czas myśli o powrocie Neymara na Camp Nou. Brazylijczyk już rok temu mógł wrócić do stolicy Katalonii, jednak Blaugrana nie doszła do porozumienia z PSG. Teraz z powodu pandemii COVID-19 jego transfer także jest mało prawdopodobny.

Zobacz także: Grzegorz Rasiak: Jana Bednarka stać na lepszy klub niż Southampton

Zobacz także: Wieczysta Kraków - z małego osiedla wielkie sny

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Barcelona pokazała niesamowite nagranie. Zobacz, co wyczynia ten dzieciak!Rozgrywki La Ligi możesz oglądać w WP Pilot

Czy Neymar powinien wrócić do Barcelony?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL