Najnowsze Wyniki/Kalendarz
trybuny stadionu Wisły Płock WP SportoweFakty / Maciej Siemiątkowski / Na zdjęciu: trybuny stadionu Wisły Płock

PKO Ekstraklasa. Kibicowanie w pandemii. Wisła Płock wpuściła kibiców na trybuny

Maciej Siemiątkowski
Maciej Siemiątkowski
Dezynfekcja rąk na wejściu, przejście przez jedną z czterech bramek, kontrola ochrony i zajęcie miejsca. Tak wyglądał powrót kibiców Wisły Płock na trybuny.

Wejście na stadion trwa około dziesięciu minut. Najpierw trzeba przejść pierwszą kontrolę przed bramkami na stadion i okazać bilet. Dla względów bezpieczeństwa stadion ogrodzono siatką, to przy niej kibice zostali najpierw sprawdzeni przez ochroniarzy, a potem skierowani do bramek bezpośrednio prowadzących na stadion. Przy każdej z nich znajdował się dezynfekator. 

Aby wejść na stadion, każdy musiał zdezynfekować ręce i założyć maseczkę. Można ją było zdjąć podczas oglądania meczu. Nie wolno było za to wnosić plecaków i toreb, a także parasolek. Stworzyło to problemy, bo wiele osób zabrało te przedmioty ze sobą. Pogoda w sobotę była bardzo kapryśna - Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegało o burzach z gradem i silnym wietrze.

Po przejściu drugiej kontroli widzowie zajmowali miejsca określone na bilecie. Nie było mierzenia temperatury. Zgodnie z założonymi zasadami, między kibicami musiały być trzy wolne krzesełka odstępu. Frekwencja dopisała, na 10 minut przed początkiem spotkania przed bramkami robiła się kolejka.

ZOBACZ WIDEO: Wraca liga rosyjska. Grzegorz Krychowiak: Mam ogromne zaufanie do ludzi, którzy dali nam zielone światło


Trybuna zachodnia stadionu Wisły Płock.Trybuna zachodnia stadionu Wisły Płock.
Wisła Płock na mecz z Arką Gdynia udostępniła widzom 750 miejsc - 575 dla karnetowiczów, 100 dla sponsorów i 75 dla Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Wisła Płock. Sprzedaż ruszyła w piątek. 

Po zakończeniu meczu klub przygotował plan rozejścia widzów z trybun. Ustalono dla nich kolejność opuszczania stadionu, by zapobiec stworzeniu tłumu po ostatnim gwizdku.

Ze względów bezpieczeństwa dodatkowo ogrodzono stadion. Porządku pilnowała policja i służby porządkowe.

Mecz Wisła - Arka zaczął się w sobotę o 15:30.

Kibice wchodzili czterema bramkami. Tak wyglądały 40 minut przed meczem.Kibice wchodzili czterema bramkami. Tak wyglądały 40 minut przed meczem.

Przed wejściem na stadion konieczna była dezynfekcja rąk.Przed wejściem na stadion konieczna była dezynfekcja rąk.


Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL