Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice Legii Warszawa podczas meczu grupy mistrzowskiej piłkarskiej Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: kibice Legii Warszawa podczas meczu grupy mistrzowskiej piłkarskiej Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa. "Żyleta" bez zachowania odległości

Mateusz Skwierawski
Mateusz Skwierawski
Były race, flagi, ogromny transparent i gorący doping. Kibice Legii Warszawa na meczu ze Śląskiem Wrocław zrobili efektowną oprawę, ale na "Żylecie" nikt nie przestrzegał zasad zachowania odległości.

Przed rozpoczęciem spotkania fani Legii byli rozproszeni na trybunach zgodnie z zaleceniami. Według przepisów, po pandemii koronawirusa, stadion w Warszawie mógł zapełnić się tylko w 25 procentach. Na Legii daje to około 8 tysięcy fanów (w niedzielę było ich 5220). Już podczas trwania meczu na sektorach poza "Żyletą" fani zachowywali zalecaną odległość.

Kibice Legii przed meczem ze Śląskiem WrocławKibice Legii przed meczem ze Śląskiem Wrocław

Początkowo i na "Żylecie" kibice trzymali odstęp. Tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego fani z tej trybuny, najbardziej zagorzałego sektora na stadionie, przygotowali duży transparent z hasłem "w wyjątkowych okolicznościach witamy". Po rozwieszeniu go w dolnej części trybuny i późniejszym odpaleniu rac, kibice udali się na górny sektor i stamtąd prowadzili doping.

Kibice Legii prowadzą doping na Kibice Legii prowadzą doping na "Żylecie" podczas meczu ze Śląskiem

Stadionowy spiker ograniczał się do oficjalnych komunikatów przypominając o regulaminie. Trudno było mu się jednak przebić przez rozśpiewany sektor fanów. Piłkarze mogli się z kolei poczuć jak za starych czasów - ich krzyki zagłuszały stadionowe przyśpiewki. 

Mecze 31. kolejki ekstraklasy były pierwszymi po pandemii koronawirusa, które odbyły się z kibicami. Wcześniej piłkarze grali przy pustych trybunach. Rozgrywki ligowe zostały wznowione 5 czerwca. Według planu mają się zakończyć 18-19 lipca.

ZOBACZ WIDEO: Piłka nożna. Grzegorz Krychowiak: Jeżdżę na trening z uśmiechem na twarzyZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy Legia zdobędzie w tym sezonie mistrzostwo Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (34):

 • яzemiosło Zgłoś
  Nie każdy zgadza się z tym co mówi rząd i jego lekarze. Klasyczny przykład naturalnej selekcji.
  • gburowaty Rysio Zgłoś
   Rozwiązanie jest zupełnie proste i samo nasuwa się na myśl... W przypadku takiej GŁUPOTY sędzia każdorazowo powinien odgwizdać koniec meczu przyznając walkower przeciwnikowi, a kolejne
   Czytaj całość
   mecze na stadionie Legii Warszawa powinny odbywać się bez udziału publiczności! Na głupotę droga "żyleto" :))) należy reagować stanowczo i skutecznie!!!
   • Kry Was Zgłoś
    Ja się grzecznie pytam gdzie mój komentarz w którym poprosiłem redaktorów z wp o podanie narodowości zamachowca z Anglii
    Wszystkie komentarze (34)

    Komentarze (34)

    ×
     Wszystkie komentarze (34)
     PRZEJDŹ NA WP.PL