Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Ruchu Chorzów Facebook / Ruch Chorzów / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów

Piłkarze Ruchu Chorzów wrócili do treningów. Będą zmiany kadrowe

Michał Piegza
Michał Piegza
Po kilku tygodniach przerwy piłkarze Ruchu Chorzów ponownie spotkali się na treningu. Na zajęciach pojawiło się kilka nowych twarzy. Celem zespołu na nowy sezon jest awans do II ligi.

W czwartek piłkarze Ruchu Chorzów wrócili do treningów. Niebiescy będą się przygotowywali do drugiego w historii sezonu poza poziomem centralnym. W minionym plany awansu do II ligi zweryfikowało przedwczesne zakończenie sezonu w III lidze. W nowym promocja do II ligi jest nadrzędnym celem zespołu.

W pierwszym treningu wzięło udział 24 piłkarzy. Byli wśród nich wyróżniający się juniorzy: Mateusz Lipp, Tomasz Neugebauer i Piotr Starzynski. Wciąż indywidualnie ćwiczy Jakub Nowak, który w listopadzie zerwał więzadła.

Jak już wcześniej informowaliśmy, zawodnikami Ruchu nie będą w kolejnych rozgrywkach m.in. Dawid Smug, Mateusz Iwan, Tomasz Podgórski i Mateusz Bartolewski. Odejście tego ostatnio jest największym osłabieniem drużyny.

Jak poinformował portal sportdziennik.com, piłkarze Ruchu latem nie wyjadą na zgrupowanie. Klub zastosował wariant oszczędnościowy. Sztab szkoleniowy planuje pozyskać trzech nowych zawodników. Większość ma być w klubie testowana. Rozważana jest opcja reaktywacji drużyny rezerw, która bezmyślnie została zlikwidowana przez ówcześnie zarządzającego klubem Janusza Patermana. Drugi zespół najprawdopodobniej przystąpi do rozgrywek w klasie B.

Kadra na pierwszy trening:

Bramkarze: Kamil Lech, Tomasz Nowak.

Obrońcy
: Konrad Kasolik, Kacper Kawula, Marcin Kowalski, Bartłomiej Kulejewski, Piotr Kwaśniewski, Mateusz Lechowicz, Mateusz Lipp, Jakub Słota.

Pomocnicy
: Adrian Dąbrowski, Mateusz Duchowski, Tomasz Foszmańczyk, Łukasz Janoszka, Michał Mokrzycki, Tomasz Neugebauer, Jakub Nowak, Daniel Paszek, Jakub Rudek, Patryk Sikora, Jakub Siwek, Piotr Starzyński, Mateusz Winciersz.

Napastnik
: Mariusz Idzik.

Czytaj także:
Sparing. Wysoka wygrana Ruchu Chorzów
Czterech piłkarzy żegna się z Ruchem Chorzów

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kapitalna sztuczka Lewandowskiego na treningu Bayernu!


Ruch Chorzów awansuje do II ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL