Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Pusta ulica Lizbony Getty Images / Pedro Gomes / Pusta ulica Lizbony

Liga Mistrzów: lockdown w Lizbonie na półtora miesiąca przed turniejem finałowym

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
UEFA przeniosła decydujące mecze Ligi Mistrzów do Lizbony, tymczasem stolica Portugalii znów ma kłopoty związane z epidemią koronawirusa.

Twórca strony "Konflikty i Katastrofy Światowe", Łukasz Bok poinformował na Twitterze, że aż 19 z 24 aglomeracji Lizbony znalazło się w ponownym lockdownie.

Większa część miasta i jego okolic jest objęta ścisłymi obostrzeniami, o których w Polsce już właściwie zapomniano. Wyjścia z domu odbywać się mają tylko do pracy, po zakupy, bądź do lekarza.

 

Turniej finałowy Ligi Mistrzów w Lizbonie odbędzie się w dniach 12-23 sierpnia. W jego ramach rozegrane zostaną ćwierćfinały, półfinały oraz finał.

Wcześniej - w dotychczasowej formule - dokończona będzie rywalizacja w 1/8 finału. Tam zostały jeszcze cztery rewanże: Manchester City - Real Madryt (w pierwszym meczu 2:1), Juventus Turyn - Olympique Lyon (0:1), Bayern Monachium - Chelsea FC (3:0) oraz FC Barcelona - SSC Napoli (1:1).

Czytaj także:
PKO Ekstraklasa: Legii Warszawa grożą kary za pirotechnikę i złamanie zasad dystansu społecznego
Rząd chwali się wspieraniem klubów piłkarskich. "To oburzające" - kontruje jeden z nich

ZOBACZ WIDEO: Piłka nożna. Ekspert ocenia zachowanie kibiców na trybunach. "Nie chcę nikogo bronić, ale ryzyko zarażenia jest minimalne"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy przeniesienie decydujących meczów Ligi Mistrzów do Lizbony było właściwą decyzją UEFA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL