Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu (na pierwszym planie): Jan Bednarek Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu (na pierwszym planie): Jan Bednarek

Premier League. Bednarek wzoruje się na najlepszych. Powiedział, czego nauczył się od Lewandowskiego

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Jan Bednarek nie ukrywa, że jednym z piłkarzy, których stara się naśladować jest jego kolega z reprezentacji Polski - Robert Lewandowski. - On każdego przeciwnika traktuje z takim samym szacunkiem - podkreślił 24-latek.

Ekipa Southampton FC jest już o krok od zapewnienia sobie utrzymania w Premier League. Na 7 kolejek przed końcem "Święci" mają aż 10 punktów przewagi nad strefą spadkową. Jednym z liderów zespołu jest Jan Bednarek, który nie ukrywa, że podczas zgrupowań reprezentacji Polski dokładnie przygląda się Robertowi Lewandowskiemu.

- Myślę, że zaangażowanie jest tym, czego nauczyłem się od Lewandowskiego. To właśnie cały czas pokazuje. Nie ma znaczenia, czy gra przeciwko słabszym ekipom, czy w wielkich meczach. Zawsze zachowuje się tak samo. Każdego przeciwnika traktuje z takim samym szacunkiem - takie słowa Bednarka cytuje "Daily Star".

24-letni obrońca jest etatowym reprezentantem Polski od mistrzostw świata w 2018 roku. Od tego czasu nie opuścił ani jednego zgrupowania kadry i rozegrał 21 meczów (18 razy w podstawowej jedenastce).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kapitalna sztuczka Lewandowskiego na treningu Bayernu!

- Lewy gra przeciwko Łotwie w taki sam sposób, jak gra przeciwko Niemcom. Jest naprawdę konsekwentny i pokazuje, że potrafi grać w każdym meczu z takim samym zaangażowaniem, z taką samą motywacją, aby być najlepszym. Masz motywację do bycia najlepszym, dlatego grasz w piłkę nożną - dodał Bednarek.

24-latek jest podstawowym obrońcą Southampton. Zagrał w 29 z 31 meczów Premier League w tym sezonie, w tym 28 razy w pełnym wymiarze czasowym.

Czytaj też:
-> Bundesliga. Lewandowski o legendarnym rekordzie Muellera. "Futbol wygląda nieco inaczej"
-> Bundesliga. Prezes Bayernu komplementuje Lewandowskiego. "Niesamowite osiągnięcie"

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL