Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mariusz Stępiński PAP/EPA / SERENA CAMPANINI / Na zdjęciu: Mariusz Stępiński

Serie A: Mariusz Stępiński wykorzystał szansę. Gol i asysta Polaka

Przypomniał o sobie Mariusz Stępiński. Polak strzelił gola, a przy innym asystował w zremisowanym 3:3 meczu Hellasu Werona z US Sassuolo. Po komplet punktów sięgnęła Atalanta BC.

Mariusz Stępiński dostał pierwszą szansę od trenera Ivana Juricia w trzecim meczu po restarcie ligi. Podstawowy napastnik Hellasu dał o sobie znać mocnymi akcentami w kwadransie po przerwie.

W 51. minucie Stępiński asystował przy golu Darko Lazovicia na 1:0 dla beniaminka. Przed polem karnym zostawił piłkę skrzydłowemu, który huknął w okienko. Niebawem US Sassuolo wyrównało, dlatego Stępiński ponownie musiał zatroszczyć się o wynik. W 57. minucie były reprezentant Polski strzelił na 2:1. Dostawił on głowę do wrzutki Lazovicia w stylu Ricardo Quaresmy i był to trzeci gol napastnika Hellasu w sezonie. Po godzinie Stępiński opuścił boisko z poczuciem dobrze wykonanego zadania.

Będąc na ławce rezerwowych, Stępiński przeżył już znacznie mniej pozytywne emocje. Hellas zmarnował prowadzenie 3:1, a gola na 3:3 stracił w ostatniej doliczonej minucie. US Sassuolo walczyło do końca, wyszarpnęło punkt i udowodniło, że akurat ofensywą może się pochwalić. W jednym tygodniu wbiło po trzy gole cieszącym się dobrą sławą obronom Interu oraz Hellasu.

***

Atalanta zdążyła już wygrać po restarcie ligi z US Sassuolo i z Lazio. Każdym takim zwycięstwem odbiera kawałek nadziei drużynom z niższych lokat na zaprezentowanie się w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Właśnie Atalanta zamyka strefę premiowaną awansem do Champions League i niewiele wskazuje na to, że opuści ją przed końcem sezonu. Tym bardziej, że piąta AS Roma przegrała 0:2 swój mecz z AC Milanem.

Atalanta grała w niedzielę w Udine, a jej przeciwnik, choć znajduje się na dole tabeli, pokazał charakter w pierwszej połowie. Nie zadrżały mu nogi po wcześnie straconym golu wskutek uderzenia Duvana Zapaty i zdążył odpowiedzieć trafieniem Kevina Lasagni na 1:1. Po przerwie Neroblu zapewnili już sobie zwycięstwo 3:2, a najważniejszym zawodnikiem wieczoru okazał się autor dubletu Luis Muriel.

Rozgrywki Serii A TIM możesz oglądać w WP Pilot

Czy Mariusz Stępiński wywalczy na stałe miejsce w podstawowym składzie Hellasu Werona?