Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zbigniew Boniek Agencja Gazeta / Jakub Orzechowski / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek zabrał głos ws. Sonny'ego Kittela. Prezes PZPN odpowiedział dziennikarzom

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Jeszcze kilka miesięcy temu Sonny Kittel był wskazywany jako kandydat do gry w reprezentacji Polski. Po zakończeniu sezonu w 2. Bundeslidze głos na ten temat zabrał Zbigniew Boniek, który zażartował z dziennikarskich propozycji.

Gdy Sonny Kittel podbijał w rundzie jesiennej 2. Bundesligę, pojawiło się wiele głosów, że szansę w reprezentacji Polski powinien mu dać Jerzy Brzęczek. Mający polskie korzenie Kittel powołania się nie doczekał i niewiele wskazuje na to, że miałoby się to wkrótce stać. 

Głos w sprawie ewentualnej gry Kittela w kadrze zabrał Zbigniew Boniek. Prezes PZPN wyśmiał propozycje dziennikarzy. "Informacyjnie: wpychany do kadry Sonny Kittel wraz ze swoim HSV wypadł poza miejsce barażowe i nie zagra w Bundeslidze. Kittel na wiosnę głównie wchodził na zmiany, bez specjalnych zdobyczy bramkowych. Jakoś ucichł jego temat w naszych dziennikarskich kręgach" - napisał na Twitterze Boniek.

Kittel w tym sezonie rozegrał 31 spotkań w 2. Bundeslidze. Zdobył w nich jedenaście bramek i zaliczył siedem asyst. Boniek mylił się przedstawiając statystyki piłkarza Hamburger SV, gdyż ten w rundzie wiosennej zagrał w trzynastu meczach, z czego dziesięć rozpoczynał w podstawowym składzie. Opuścił tylko trzy pojedynki, kiedy to nie znalazł się w kadrze HSV.

27-latek wiosną rzeczywiście obniżył loty. Swój dorobek powiększył o dwa gole i do tego zaliczył pięć asyst. Jego Hamburger SV zajął czwarte miejsce w 2. Bundeslidze i nie zagra w barażach o miejsce w niemieckiej ekstraklasie.

Sam Kittel nie ukrywał, że chciały spróbować swoich sił w polskiej kadrze, ale na powołanie nie liczy. - W temacie mojej ewentualnej gry w polskiej kadrze zostało powiedziane już tyle, że w zasadzie nie mam nic do dodania. Czuję się Polakiem, chciałbym i jestem gotowy grać w reprezentacji Polski. Ale fakt, że PZPN nie interesuje się mną jako kandydatem do kadry narodowej, nie stanowi dla mnie problemu. Dyskusja na temat mojej gry dla Polski nie jest już potrzebna. Nie będę się wpraszał na siłę do reprezentacji - mówił w rozmowie z "Piłką Nożną".

Czytaj także:
Serie A: Mariusz Stępiński wykorzystał szansę. Gol i asysta Polaka
Bundesliga. Robert Lewandowski wygrał klasyfikację "Kickera". Dokonał tego jako pierwszy Polak

ZOBACZ WIDEO: Piłka nożna. Ekspert ocenia zachowanie kibiców na trybunach. "Nie chcę nikogo bronić, ale ryzyko zarażenia jest minimalne"

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL