Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sławomir Peszko WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Sławomir Peszko

Zobacz debiut Sławomira Peszki w Wieczystej Kraków (transmisja)

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Sławomir Peszko zadebiutuje w barwach Wieczystej Kraków we wtorkowym sparingu z Unią Tarnów. Transmisję ze spotkania przeprowadził na YouTube kanał CFsport. Mecz zostanie rozegrany bez udziału publiczności. Pierwszy gwizdek o godz. 17:00.

Transfer Sławomira Peszki do VI-ligowej Wieczystej to na razie wydarzenia lata w polskiej piłce. Nowym klubem kolegi zainteresował się nawet sam Robert Lewandowski.

- "Lewy" pytał o warunki do treningu. O boiska. W Wieczystej jest wszystko, a jeżeli czegoś brakuje, to za dwie godziny jest - tak właśnie powiedziałem Robertowi Lewandowskiemu. Ja się naprawdę cieszę, że tu trafiłem. Adam Nawałka też mi gratulował - mówił nam 44-krotny reprezentant Polski. Więcej TUTAJ.

Gra Peszki w Wieczystej cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że jego debiut w żółto-czarnych barwach będzie transmitowany na YouTube przez kanał CFsport. Początek wtorkowego spotkania Unia Tarnów - Wieczysta o godz. 17:00. Mecz, ze względu na epidemię COVID-19, zostanie rozegrany bez udziału publiczności.

Obejrzyj debiut Peszki w Wieczystej:

Wieczysta to osiedlowy klub z ligi okręgowej, ale ma ambicje sięgające zaplecza PKO Ekstraklasy i jest prowadzony profesjonalnie. - Działamy jak kluby z wyższej półki. To są standardy co najmniej pierwszej ligi. Wieczysta to zawodowy klub, tylko na razie w amatorskiej lidze - mówił nam Andrzej Iwan, dyrektor sportowy klubu i przyjaciel Wojciecha Kwietnia - milionera, który stoi za rozwojem żółto-czarnych.

- Przyszedłem do Wieczystej dla pana Kwietnia, któremu chcę pomóc w dwóch awansach. Chcę zrobić dwa awanse rok po roku. Nie przyszedłem tu, żeby stać z boku i co miesiąc patrzeć na konto. Chcę grać w piłkę i bardzo mi się tu podoba - mówił nam 35-letni skrzydłowy.

Sprowadzenie Peszki zwróciło na Wieczystą uwagę całej Polski. Jak dla WP SportoweFakty wyliczyła agencja Abanana, korzystając z narzędzia Unamo, materiały prasowe poświęcone temu transferowi zostały wyświetlone przez użytkowników ponad 5,5 mln razy i wygenerowały ekwiwalent reklamowy (AVE) w wysokości ok. 800 tys. zł. Więcej TUTAJ.

ZOBACZ WIDEO: Piłka nożna. Grzegorz Krychowiak: Jeżdżę na trening z uśmiechem na twarzy

Czy podoba ci się decyzja Sławomira Peszki o dołączeniu do Wieczystej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

 • Robert Koc Zgłoś
  Co komu do tego gdzie gra (jak mu pasuje to gra i po problemie ) ,może kiedyś pomoże też Unii Ciechanowiec.?
  • Bogdan Nie Zgłoś
   Peszko jak nie pije to jest nawet dobrym piłkarzem , czego dowodem te czterdzieści meczów w reprezentacji . Ma jeszcze PLECY u Lewandowskiego , a taki kolega jak Robert to skarb . Gdyby
   Czytaj całość
   Robert pił połowę tego co Peszko to by był królem /nie wiem gdzie grają rezerwy klubu z Monachium / gdzieś III ligi niemieckiej, a nie niemieckiej ekstraklasy.Umiejętności Peszko ma piłkarskie , ale .......
   • Jakuza Zgłoś
    po co ostatnio pokazują tego fajtłapę?
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL