Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomasz Hajto WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Tomasz Hajto

UEFA ma problem z finałem Ligi Mistrzów. Tomasz Hajto proponuje Warszawę

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W Lizbonie zamknięto 14 z 19 dzielnic miasta i rozegranie tam finału Ligi Mistrzów stoi pod znakiem zapytania. Tomasz Hajto uważa, że UEFA powinna podjąć decyzję o przeniesieniu LM do innego miasta. Proponuje Warszawę.

Pierwotnie finał Ligi Mistrzów miał zostać rozegrany w Stambule, ale tureccy organizatorzy nie zgodzili się na to, by odbył się on bez udziału kibiców. W związku z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa UEFA zawiesiła rozgrywki europejskich pucharów i wprowadziła specjalne obostrzenia dotyczące ich wznowienia.

Postanowiono, że finał LM odbędzie się w Lizbonie. Gdy UEFA podejmowała decyzję, sytuacja epidemiczna w stolicy Portugalii była dobra. Jednak nagły wzrost zakażeń koronawirusem sprawił, że władze zamknęły 14 z 19 dzielnic miasta. COVID-19 stał się poważnym problemem w Portugalii. Nie jest wykluczone, że UEFA po raz kolejny przeniesie finał Ligi Mistrzów.

Zaskakującą propozycję wysnuł Tomasz Hajto. Były reprezentant Polski uważa, że finał powinien zostać przeniesiony do Warszawy. - A co się u nas zmieniło w porównaniu z tym, co było dwa miesiące temu? Jak było 400 zakażeń dziennie, tak jest. A gramy w piłkę, ruszył żużel, ruszają inne dyscypliny - powiedział Hajto w rozmowie z portalem polsatsport.pl.

ZOBACZ WIDEO: Piłka nożna. Grzegorz Krychowiak: Jeżdżę na trening z uśmiechem na twarzy

- UEFA ma wystarczająco dużo pieniędzy, by jeśli problem zrobi się naprawdę poważny, przenieść ten finał gdzie indziej, nawet na tydzień przed jego rozegraniem. Nie mam nic przeciwko temu, ba uważam, że to byłby świetny pomysł – by przenieść go do Warszawy. Mamy super hotele, jeden z najpiękniejszych stadionów w Europie i doświadczenie w organizacji wielkich imprez - dodał Hajto. 

UEFA czeka na rozwój sytuacji epidemicznej w Portugalii. Doniesienia o możliwym przeniesieniu finału LM to jak na razie tylko plotki. Dodajmy, że decydujące mecze w europejskich pucharach miałyby zostać rozegrane w sierpniu, po zakończeniu ligowych rozgrywek w Europie.

Czytaj także:
Udany debiut Sławomira Peszki w Wieczystej Kraków. Gol i dwie asysty byłego reprezentanta Polski
La Liga. Barcelona - Atletico: mistrzowie Hiszpanii znowu zgubili punkty. Festiwal rzutów karnych

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL