Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil Glik PAP/EPA / AlexPress / Na zdjęciu: Kamil Glik

AS Monaco i kobiecy zespół Olympique Lyon przyjadą na obóz do Polski

Maciej Siemiątkowski
Maciej Siemiątkowski
Po negocjacjach w nietypowych okolicznościach przyjazd do Polski potwierdziły AS Monaco i żeński zespół Olympique Lyon. Obóz w Opalenicy rekomendował Kamil Glik.

Choć reprezentacja Polski nie zagra tego lata żadnego meczu, to Kamil Glik i tak pojawi się w Opalenicy. Tutaj Biało-Czerwoni mieli przygotowywać się do Euro 2020. Turniej odwołano ze względu na pandemię koronawirusa. Jednak polski obrońca przyjedzie do ośrodka w Wielkopolsce razem z kolegami z AS Monaco.

Rekomendacja Glika

Francuzi zdecydowali, że w Polsce będą przygotowywać się do nowego sezonu Ligue 1. Rozgrywki ruszą już 23 sierpnia. Na miesiąc przed startem pierwszej kolejki AS Monaco przyjedzie do Opalenicy na obóz. Będą tam od 27 lipca do 5 sierpnia i zagrają trzy mecze: ze słowackim Zemplinem Michalovce i dwoma drużynami z PKO Ekstraklasy. Dopiero po ogłoszeniu terminarza nowego sezonu będzie jasne, które polskie zespoły zmierzą się z monakijczykami.

- Glik rekomendował im nasz ośrodek - mówi nam Jakub Wrobiński, dyrektor hotelu Remes w Opalenicy. - Mówił, że tutaj miała przyjechać reprezentacja Polski przed Euro 2020. Za rok też na pewno będzie, bo PZPN nie zmienił decyzji o bazie pobytowej - dodaje. Polecał nas także trener bramkarzy Monaco, Jose Sambade Carreira, który był w Opalenicy w 2017 roku. Wtedy przyjechał z Fulham - dodaje.

ZOBACZ WIDEO: Stadion RKS-u Okęcie zalany przez ulewy i strażaków. "Przy wsparciu miasta zaoferowaliśmy pomoc"

Negocjacje przebiegły w nietypowych okolicznościach. - Zorganizowaliśmy wideokonferencję. Przez dwie godziny chodziłem po obiekcie z telefonem w ręku i pokazywałem im każdy pokój. Na łączach cały czas był cały sztab Monaco i Lyonu. Nigdy nie przedstawiałem hotelu w ten sposób - opowiada Wrobiński.

Początek Majeckiego

Poza Glikiem w Monaco gra także Radosław Majecki. 20-letni bramkarz dopiero co dołączył do klubu z Legii Warszawa. W Opalenicy prawdopodobnie rozegra pierwsze mecze w nowym zespole.

- Publiczność to jeden z największych znaków zapytania. Nie wiemy, czy kibice będą mogli obejrzeć sparingi. Przedstawiłem Francuzom polskie przepisy o tym, że 25 proc. pojemności stadionu może być zapełnione - mówi dyrektor hotelu Remes.

Do Polski przyjadą także piłkarki Olympique Lyon. Ich obóz będzie trwał od 16 do 26 lipca. To jeden z najlepszych kobiecych klubów na świecie, sześć razy wygrały Ligę Mistrzyń. Grają tam Eugenie Le Sommer, Adandine Henry czy Ada Hegerberg, która w 2018 roku wygrała Złotą Piłkę. 

Dawid Kownacki podzielił kibiców Fortuny Duesseldorf

Hiszpania. Najlepsza liga świata niedostępna dla Polaków

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL