Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Radomiaka Radom Newspix / Piotr Kucza / Na zdjęciu: piłkarze Radomiaka Radom

Fortuna I liga: Stomil Olsztyn wygrał na koniec kolejki. Radomiak nie pozwolił na niespodziankę, a Wigry już spadły

Stomil Olsztyn wygrał 2:0 z Olimpią Grudziądz, a Radomiak zwyciężył 3:1 z Wigrami Suwałki. Ostatnia z wymienionych drużyn oficjalnie spadła już z zaplecza PKO Ekstraklasy.

Pierwsza połowa była z delikatnym wskazaniem na Olimpię Grudziądz, po której atakach kilkakrotnie interweniował Piotr Skiba w bramce Stomilu Olsztyn. Gospodarze przetrwali napór przeciwnika i skutecznie zaatakowali w 71. minucie. Wiktor Biedrzycki strzelił gola na 1:0, a rywale niewiele później po stracie bramki, stracili dwóch zawodników. Jedenastu olsztynian potwierdziło przewagę liczebną jeszcze golem na 2:0 Kokiego Hinokio w 90. minucie.

Olimpia Grudziądz zagrała po raz pierwszy pod wodzą Selima Benachoura, który jest już trzecim szkoleniowcem beniaminka w sezonie, a zastąpił na stanowisku Jacka Trzeciaka. Debiut nie wypadł okazale.

W konfrontacji dobrze wyglądającego po restarcie ligi Radomiaka z najgorszym pierwszoligowcem Wigrami Suwałki każdy inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy byłby zaskoczeniem. Radomiak nie pozwolił rywalom na sprawienie niespodzianki i wygrał 3:1.

Patryk Mikita strzelił gola i umocnił się na podium w klasyfikacji kanadyjskiej ligi. Przejął on piłkę po złym podaniu Grzegorza Aftyki w kierunku Jana Balewejdera i wymierzył karę za błąd. Wigry doprowadziły do remisu na początku przedostatniego kwadransa i Radomiak potrzebował jeszcze jednego przyspieszenia, żeby zdobyć komplet punktów. Udokumentowali je golami Damian Nowak i Rafał Makowski.

Radomiak zmniejszył z sześciu do trzech punktów stratę w tabeli do trzeciej Warty Poznań. Beniaminek ma już praktycznie zagwarantowany udział w barażach o awans do PKO Ekstraklasy. Z kolei Wigry oficjalnie spadły do II ligi, o czym ostatecznie przesądził remis 1:1 GKS-u Bełchatów z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

29. kolejka Fortuna I ligi:

Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz 2:0 (0:0)
1:0 - Wiktor Biedrzycki 71'
2:0 - Koki Hinokio 90'

Radomiak Radom - Wigry Suwałki 3:1 (1:0)

18Wigry Suwałki34752227:5726

Czy Stomil Olsztyn zakończy sezon na wyższym miejscu w tabeli niż Olimpia Grudziądz?