Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wojciech Golla WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Wojciech Golla

PKO Ekstraklasa. Wojciech Golla wraca do treningów w Śląsku Wrocław. "Bardzo tęskniłem"

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją i koniecznością rekonstrukcji więzadeł krzyżowych w kolanie Wojciech Golla znów pojawił się na treningu Śląska Wrocław. - Brakowało mi kawki z rana z chłopakami na sofie - przyznał zawodnik.

W styczniu podczas spotkania kontrolnego wrocławian z FC Ufa 28-letni obrońca uszkodził więzadła w prawym kolanie. Gdyby koronawirus nie sparaliżował piłkarskiego kalendarza, teraz byłoby już po sezonie 2019/2020 i Wojciech Golla nie mógłby w pełni uczestniczyć w okresie przygotowawczym przed kolejnymi rozgrywkami. 

- Najgorszy był początek po operacji. Duży ból, noga spuchnięta. Trzeba było odrzucić kule i wykonywać codzienne czynności. Nawet przy kąpieli było bardzo trudno. Ale teraz już staram się o tym nie myśleć. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Ta część rehabilitacji, którą przechodzę, to czysta przyjemność - mówił Wojciech Golla w wywiadzie dla klubowej telewizji Śląska Wrocław.

Teraz już zawodnik uczestniczy w zajęciach z zespołem, choć nie bierze udziału w tych częściach treningów, które wymagają kontaktu z przeciwnikiem. Taka sytuacja ma się jeszcze utrzymać przez kilkanaście dni.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kuriozalny samobój z polskiej ligi

- Za mną wszystko, co najtrudniejsze. Początek rehabilitacji jest ciężki. Ćwiczenia są bardzo monotonne. W głowie trzeba sobie wszystko poukładać, by wszystko móc robić. Aktualnie poza gierkami w kontakcie, wykonuję wszystkie ćwiczenia. Myślę, że potrzebuję jeszcze 2-3 tygodni, aby być w gotowym w pełni - przyznał Golla.

Gracza Śląska w tym sezonie najprawdopodobniej nie zobaczymy na boisku w PKO Ekstraklasie, ale sama możliwość powrotu do treningów już sprawia mu ogromną radość. 

- Brakowało mi kawki z rana z chłopakami na sofie. Miło jest znów wrócić, porozmawiać, pośmiać się. Atmosfera jest bardzo dobra. Nie ma co ukrywać, że bardzo tęskniłem - powiedział piłkarz.

Po 33 kolejkach zespół ze stolicy Dolnego Śląska zajmuje czwarte miejsce w tabeli ekstraklasowej z punktem straty do podium. W niedzielę ekipa trenera Vitezslava Lavicki zagra w Gliwicach z Piastem.

Zobacz także: 

Wojciech Stawowy: Musimy być odporni na krytykę

Zaskakujący ruch Andriji Lukovicia. Z Rakowa Częstochowa do szóstej drużyny portugalskiej ekstraklasy

Czy Śląsk Wrocław znajdzie się na podium na koniec sezonu PKO Ekstraklasy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL