Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sebastian Szymański i Claud Adjapong Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Sebastian Szymański i Claud Adjapong

Koronawirus. Sebastian Szymański zdrowy. Wraca do treningów

Mateusz Skwierawski
Mateusz Skwierawski
Jak dowiedziały się WP SportoweFakty, Sebastian Szymański, który miał koronawirusa, jest już zdrowy. Zawodnik może wrócić do treningów w Dynamie Moskwa.

Reprezentant Polski ze względu na pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa przebywał w ostatnim czasie w prywatnej klinice w Moskwie, pod stałą obserwacją lekarzy. Sebastian Szymański był jednym z trzech zarażonych graczy Dynama. Nasz zawodnik musiał opuścić bazę treningową klubu i przebywał w izolacji. Koronawirusa przechodził jednak bezobjawowo. Przez dwie godziny miał jedynie podwyższoną temperaturę, później czuł się dobrze.

Menadżer piłkarza potwierdził nam, że Szymański został przebadany i kolejny wynik testu był negatywny. - Seba jest zdrowy, wraca do ośrodka klubowego. Nie będzie w izolacji. Dołączy do drużyny, a wkrótce do treningów - mówi nam Mariusz Piekarski.

Szymański już na samym początku przeszedł szczegółowe badania. Miał między innymi rentgen klatki piersiowej. Lekarze sprawdzali, czy wirus nie zaatakował płuc - ale tak się nie stało. Oprócz Polaka koronawirusa wykryto również u Clintona N’Zhiego i Charlesa Cabore'a. Szymański to podstawowy zawodnik Dynama Moskwa. Do zespołu trafił latem ubiegłego roku z Legii Warszawa za 5,5 mln euro. Wystąpił w 21 meczach.

Bundesliga. Artur Wichniarek o kulisach transferu Rafała Gikiewicza: W Unionie nie każdemu podobało się jego zachowanie

Leszek Ojrzyński: Rana wciąż świeża

ZOBACZ WIDEO: Stadion RKS-u Okęcie zalany przez ulewy i strażaków. "Przy wsparciu miasta zaoferowaliśmy pomoc"



Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL