Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Włodzimierz Lubański East News / MAREK LASYK/REPORTER / Na zdjęciu: Włodzimierz Lubański

Wybory prezydenckie 2020. Włodzimierz Lubański popiera Trzaskowskiego i krytykuje Dudę. "Był bardzo agresywny"

Marcin Borciuch
Marcin Borciuch
Włodzimierz Lubański publicznie ogłosił, że w drugiej turze wyborów prezydenckich zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego. W rozmowie z nami wyjaśnił, dlaczego poprze obecnego prezydenta Warszawy. Skrytykował także Andrzeja Dudę.

Włodzimierz Lubański oficjalnie zadeklarował, że poprze Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze wyborów na prezydenta RP. Filmik z wypowiedzią legendarnego piłkarza obiegł polski internet. - Była sytuacja taka, że zadano mi pytanie, na kogo będę głosował. To nie była prośba, tylko zadano mi pytanie i ja odpowiedziałem - mówi w rozmowie z WP SportoweFakty.

- Zawsze grałem w drużynie, która łączyła Polaków. Dzisiaj jest wiele nieporozumień w polityce i niejasności. Ja w tych wyborach oddam głos na Rafała Trzaskowskiego, który chce nas łączyć - powiedział na nagraniu. Więcej o nim TUTAJ.

Lubański uważa, że Trzaskowski jest zdecydowanie lepszym kandydatem na urząd prezydenta Polski. - Zależy mu na równości, jedności i braku dyskryminacji, co podzielam. Ja grałem w drużynie, która łączyła Polaków i na jedności mi zależy - stwierdza.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kapitalna sztuczka Lewandowskiego na treningu Bayernu!

Jego zdaniem Andrzej Duda w swoich wystąpieniach mocno zaznaczał podział Polaków i eliminował niektóre grupy społeczne. - Nie tylko w ostatnich wypowiedziach był bardzo agresywny, dzielił Polaków. Dlatego zwróciłem uwagę na to, że jako sportowiec, grając w reprezentacji kraju, graliśmy dla wszystkich Polaków. A u niego podział był za bardzo widoczny we wszystkich wypowiedziach - tłumaczy nam Lubański.

Na co dzień legendarny gracz naszej reprezentacji mieszka w Belgii. Jednak w rozmowach ze znajomymi unika kwestii polityki polskiej, belgijskiej czy międzynarodowej. - Tutaj rozmawiam z Polakami, których spotykam i my na tematy polityczne nie rozmawiamy. Raczej mówimy o sprawach sportowych - podkreśla.

W pierwszej turze zagłosował bez problemu w konsulacie Brukseli, chociaż wszelkie informacje i dokumenty przyszły niemalże na ostatnią chwilę. - Rzeczywiście, bardzo długo czekaliśmy na wszystkie dokumenty do głosowania. Po prostu w ostatniej chwili dojeżdżaliśmy do konsulatu. Za późno nam to wszystko dostarczono - ocenia.

Polonia w Belgii chętnie komentuje tegoroczne wybory prezydenckie, ale belgijskie media mało uwagi poświęcają tematowi. - W dziennikach, w telewizji nie widzę jakiegoś dużego zainteresowania. W środowisku polonijnym jest to widoczne. Ludzie pytają, gdzie można głos oddać, gdzie są otwarte konsulaty, itd. Zatem jeżeli chodzi o Polaków mieszkających w Belgii, to zainteresowanie jest duże - opowiada nam Lubański.

Przypomnijmy, że Lubański już wcześniej angażował się w politykę. W 2010 r. został członkiem komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego, który startował na prezydenta RP i te wybory wygrał.

Druga tura wyborów prezydenckich już 12 lipca.

***

Włodzimierz Lubański to 75-krotny reprezentant Polski, strzelił aż 48 goli. Grał m.in. w Górniku Zabrze, z którym wystąpił w 1970 roku w przegranym finale Pucharu Zdobywców Pucharów.

Czytaj też:
Komu kibicują kandydaci na prezydenta?
Zimoch krytykuje Dudę

Kto zostanie prezydentem Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (97):

 • rogoMKS Zgłoś
  A kawałek dalej felieton o tym, że należy politykę ze sportu wykopać. Zacznijmy od wykopania jej z SF, hipokryci.
  • darek pe Zgłoś
   W ankiecie Trzaskowski idzie nadal jak burza, dobry omen!
   • Jerzy Figiel Zgłoś
    No i tutaj wdepnęła polityka dzięki wywiadom zamieszczanym prze takich pseudo redaktorków jak ten, który to spłodził niejaki Marcin Borciuch. Zamieścisz redaktorku wywiad ze znanym
    Czytaj całość
    sportowcem, który popiera A. Dudę? Chyba nie bo to nie twoja opcja. Trzeba lansować nieudacznika Trzaskowskiego. Wal śmiało do Wybiórczej Szechtera tam takich "bezstronnych" jak ty potrzebują.
    Wszystkie komentarze (97)

    Komentarze (97)

    ×
     Wszystkie komentarze (97)
     PRZEJDŹ NA WP.PL