Najnowsze Wyniki/Kalendarz
drużyna Norwich City Getty Images / Rob Newell - CameraSport / Na zdjęciu: drużyna Norwich City

Premier League. Piłkarze Norwich City blisko spadku i utraty połowy pensji

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Piłkarzom Norwich City nie jest do śmiechu. Klub ma już tylko czysto matematyczne szanse na utrzymanie się w Premier League. Co gorsza, jeśli drużyna spadnie, to piłkarze stracą połowę swoich pensji.

21 punktów - tyle w 33 spotkaniach zdobyła drużyna Norwich City. Zajmuje ostatnie, 20. miejsce w tabeli Premier League. Do bezpiecznej 17. lokaty, gwarantującej utrzymanie, klub traci aż 7 punktów. To sporo, biorąc pod uwagę, że do końca sezonu 2019/2020 pozostało już tylko pięć kolejek. 

Spadek Norwich City do The Championship jest zatem blisko. Co gorsza dla piłkarzy, bardzo realny jest scenariusz, że stracą dużo ze swoich pensji. Dziennikarze "The Sun" poinformowali, że w przypadku spadku z Premier League kontrakty zawodników Norwich zostaną obniżone o połowę. 

Najlepsi zawodnicy drużyny zarabiają od 120 do 150 tysięcy złotych tygodniowo. Rocznie daje im to pensję od sześciu do prawie ośmiu milionów złotych. Po obniżce pensji o połowę, piłkarze Norwich City stracą od trzech do prawie czterech milionów. 

Kolejny mecz w Premier League drużyna Norwich rozegra już we wtorek 7 lipca. O 19:00 zmierzą się na wyjeździe z Watfordem. Goście muszą w tym meczu zdobyć przynajmniej punkt, by zachować jeszcze cień nadziei na utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. 

Czytaj także:
Łukasz Fabiański - nie każdy bohater nosi pelerynę
Ostre spięcie w Tottenhamie. Hugo Lloris był wściekły na Heung-Min Sona

ZOBACZ WIDEO: Piłka nożna. Grzegorz Krychowiak: Jeżdżę na trening z uśmiechem na twarzy

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL