Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Radosław Majecki WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Radosław Majecki

Ligue 1. Radosław Majecki po pierwszym treningu w AS Monaco. Bramkarz zaczyna nowy rozdział

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Radosław Majecki został zawodnikiem AS Monaco już w styczniu 2020 roku. Monakijski klub z niecierpliwością wyczekiwał jego przyjazdu i premierowego treningu. Polak po raz pierwszy ćwiczył z nowym zespołem we wtorek.

Radosław Majecki w styczniu podpisał kontrakt z AS Monaco do 2024 roku. Strony ustaliły jednak, że w barwach Legii Warszawa dogra bieżący sezon. Później przyszła pandemia koronawirusa i nieco zmieniła te plany. Rozgrywki w Polsce zostały wydłużone do 19 lipca, co było równoznaczne z tym, że Majecki ich nie dokończy.

30 czerwca jego umowa z Legią wygasła, wobec czego mógł ruszyć do Monako, gdzie niecierpliwie na niego czekano. - Trener dzwonił w połowie czerwca i mówił Radkowi, że na niego czekają - mówił nam Rafał Szczypczyk, menadżer Majeckiego

Polski bramkarz intensywnie przygotowywał się do wyjazdu do Monako. Uczęszczał na lekcje języka francuskiego, by uniknąć barier komunikacyjnych.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: wielki błąd bramkarza. Za chwilę padł gol

- Naukę rozpoczął zimą, zaraz po podpisaniu kontraktu. Chodził na lekcje kilka razy w tygodniu. W klubie trenował język w rozmowach z Vamarą Sanogo i Williamem Remym. W Monaco nie będzie miał problemów z komunikacją - zapewnił Szczypczyk. 

We wtorek Radosław Majecki odbył pierwszy trening w barwach swojego nowego klubu. AS Monaco poinformowało o tym za pośrednictwem Twittera.

Majecki ma 20 lat, był już powoływany do seniorskiej reprezentacji Polski. AS Monaco zapłaciło za niego 7 milionów euro, a Legia zastrzegła sobie dodatkowo dziesięć procent z przyszłej sprzedaży zawodnika. Bramkarz rozegrał w tym sezonie 41 spotkań dla klubu z Warszawy - w lidze i europejskich pucharach.

Czytaj także:
- Piotr Zieliński z rekordem kolejki. Pomocnik SSC Napoli przebiegł najdłuższy dystans

- Cristiano Ronaldo tak się bawi z dziećmi. Rozczulające zdjęcie gwiazdora 

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL