Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ciro Immobile PAP/EPA / RICCARDO ANTIMIANI / Na zdjęciu: Ciro Immobile

Serie A: Lazio w kryzysie. Ciro Immobile jest cieniem samego siebie

Lazio przegrało czwarty z sześciu meczów po restarcie Serie A. Tym razem 1:2 z US Sassuolo, a Ciro Immobile nawet nie oddał celnego uderzenia. Inna rzymska drużyna AS Roma zwyciężyła 3:0 z Brescią Calcio.

Przed meczem na Stadio Olimpico wszystko wskazywało na to, że padną gole. Lazio to nadal druga ofensywa ligi, a ponadto drużyna, która po restarcie traciła minimum bramkę w każdym meczu. Z kolei US Sassuolo jest najbardziej skuteczne w "odmrożonej" Serie A. W każdym spotkaniu Neroverdich po powrocie calcio piłka lądowała zarówno w siatce przeciwników, jak i w ich.

Lazio przestało być poważnym kandydatem do zdobycia mistrzostwa Włoch, ale z takimi złymi występami i wynikami utrudnia sobie nawet zapewnienie awansu do Ligi Mistrzów. W sobotę podopieczni Simone Inzaghiego prowadzili dzięki strzałowi Luisa Alberto, ale druga połowa należała już do Sassuolo. W 52. minucie wyrównał Giacomo Raspadori, a w doliczonym czasie gola na 2:1 strzelił Francesco Caputo.

AS Roma wygrała poprzedni mecz 2:1 z Parmą i przerwała pasmo trzech porażek. Giallorossi pojechali tym razem do Brescii po pierwsze wyjazdowe zwycięstwo od marca. Na problemy nie zanosiło się. W pierwszej połowie podopiecznym Paulo Fonseki nie udało się strzelić gola, ale po przerwie nadrobili zaległości i dzięki uderzeniom Federico Fazio, Nikoli Kalinicia oraz Nicolo Zaniolo wygrali 3:0. Ten ostatni przymierzył do bramki pierwszy raz od zerwania więzadeł krzyżowych, do którego doszło w styczniu.

Mecze w Rzymie i w Brescii otworzyły 32. kolejkę Serie A, której najważniejszymi wydarzeniami będą pojedynki Juventusu FC z Atalantą BC, a także SSC Napoli z AC Milanem. Seria gier potrwa do poniedziałku.