Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Aston Villi PAP/EPA / Cath Ivill / Na zdjęciu: piłkarze Aston Villi

Premier League: Aston Villa wciąż z nadzieją na utrzymanie

Tomasz Rosiński
Aston Villa z cennym zwycięstwem w Premier League. W spotkaniu 35. kolejki The Villans pokonali przed własną publicznością Crystal Palace 2:0.

W ostatnim czasie zarówno Aston Villa, jak i Crystal Palace przegrywały mecz za meczem i potrzebowały wygranej jak tlenu.

Starcie mogło rozpocząć się znakomicie dla przyjezdnych, którzy w 8. minucie byli o krok od wyjścia na prowadzenie. Mamadou Sakho trafił do siatki, ale VAR wykazał, że wcześniej zagrał piłkę ręką i sędzia gola nie uznał.

Później lepiej zaczęli grać gospodarze, którzy za sprawą Trezegueta strzelili gola do szatni. Podopieczni Deana Smitha wykonywali rzut wolny, a piłka dotarła do Egipcjanina, który z kilku metrów posłał futbolówkę do bramki.

W 59. minucie Trezeguet po podaniu od Conora Hourihane'a wygrał pojedynek sam na sam z Vicente Guaitą i skompletował dublet. Później Aston Villa już tylko kontrolowała boiskowe wydarzenia i dowiozła ten triumf do końca zawodów.