Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze 1FSV Mainz 05 PAP/EPA / Alex Grimm / Na zdjęciu: piłkarze 1.FSV Mainz 05

Bundesliga. Kibice mogą wrócić na stadiony od nowego sezonu

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
W Niemczech pojawiła się możliwość, że już od nowego sezonu na trybunach ponownie będą mogli zacząć pojawiać się kibice. Szef Mainz wzywa władze ligi, do opracowania odpowiedniego planu.

- DFL musi ustalić kolejne etapy, które następnie będą koordynowane z władzami federalnymi - powiedział Stefan Hoffmann, prezes zarządu 1.FSV Mainz 05

"Bild" twierdzi bowiem, że jest spora szansa, że już od początku kolejnego sezonu na trybuny będą mogli wrócić fani. 

Mainz utworzyło już w tym celu nawet specjalną grupę roboczą, w skład której wchodzą eksperci ds. zarządzania i bezpieczeństwa, a także kierownicy stadionów. 

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kapitalna sztuczka Lewandowskiego na treningu Bayernu!


- Taka koncepcja jest bardzo złożona i wpływa na wiele obszarów klubu. Będziemy również prowadzić rozmowy z naszymi kibicami, co jest bardzo ważnym punktem - dodał Hofmann. 

Jednocześnie Niemiec zwraca uwagę, na przesadnie napięty terminarz w nadchodzącym sezonie. - Potrzebujemy mniej meczów. Musimy rozważyć rezygnację z części, nawet jeżeli oznacza to straty finansowe - podkreśla szef Mainz. - Terminy FIFA, Liga Narodów, rozdęta Liga Europy, Liga Mistrzów, Mistrzostwa Europy. Rozegranie wszystkiego będzie bardzo bardzo trudno, trzeba to przedyskutować! - apeluje. 

Czytaj także:
La Liga: ważne wygrane Eibaru i Leganes
Serie A: Bartłomiej Drągowski pokonany pięknymi nożycami. Łukasz Skorupski stracił dwa gole w doliczonym czasie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL