Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zamieszanie w meczu Chelsea - Arsenal Getty Images / Mike Hewitt / Zamieszanie w meczu Chelsea - Arsenal

Piłkarz z Premier League jest gejem. Żyje w strachu i ukrywa to przed światem

Robert Czykiel
Robert Czykiel
W piłce nożnej nie brakuje homoseksualistów. Niemal wszyscy wolą to jednak ukrywać przed światem, bo wiedzą, że środowisko nie jest gotowe na geja w szatni. Tak jest z anonimowym zawodnikiem Premier League, który napisał list.

Piłkarze często są pytani w wywiadach, jak zareagowaliby na geja w szatni. Nadal wielu nie wyobraża sobie takiej sytuacji, a to sprawia, że homoseksualiści wolą się ukrywać. Dlatego środowisko piłkarskie sprawia wrażenie, że go nie dotyczy kwestia innej orientacji seksualnej.

Geje w piłkarskich szatniach jednak są, ale żyją w strachu. Brytyjska gazeta "The Sun" opublikowała list zawodnika, który na co dzień jest zawodnikiem klubu Premier League. Oczywiście wszelkie personalia są owiane wielką tajemnicą.

"Jestem gejem. Nawet przyznanie się do tego w liście jest wielkim krokiem. Tylko członkowie rodziny i wybrana grupa przyjaciół są świadomi mojej seksualności. Nie jestem gotów, aby się tym podzielić z trenerem lub drużyną. Czuję się uwięziony, a mój strach przed ujawnieniem tego, kim jestem, tylko pogarsza sytuację" - pisze anonimowy piłkarz.

Piłkarze, którzy są gejami, często przyznają się do tego dopiero po zakończeniu kariery. Tak zrobił niedawno anonimowy dla wielu zawodnik Thomas Beattie. Wcześniej głośny był "coming out" niemieckiego gracza Thomasa Hitzlspergera.

W Wielkiej Brytanii sportowcy, którzy są homoseksualistami, mogą liczyć na wsparcie fundacji im. Justina Fashanu. To były piłkarz, który w 1990 roku przyznał się do bycia gejem. Ludzie zgotowali mu piekło. Zabił się osiem lat później po aferze, gdy 17-latek oskarżył go o napaść seksualną.

Premier League. Oficjalnie: Manchester City zostaje w Lidze Mistrzów! Symboliczna grzywna >>

Premier League. Juergen Klopp potwierdził, kiedy zakończy pracę w Liverpool FC. Później wróci do Niemiec >>

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: fatalna interwencja bramkarza i gol Polaka w lidze kazachskiej

Komentarze (2):

 • leno Zgłoś
  To że był gejem to nie jest problem. Mężczyzna hetero tez może być oskarżony o napaść sexualną ze strony kobiet. Najczęściej tak się dzieje ponieważ dla kobiet jest to okazja do
  Czytaj całość
  szybkiego zarobku i ewentualnej sławy medialnej.Myśli się że w więzieniu homoseksualiści maja lepiej niż gwałciciele? Nie sądzę.Prezydent miał rację że mówiąc że to jest ideologia tylko nie potrzebnie dodał że to nie są ludzie.Mam znajomych innej orientacji sexualnej którzy od wielu lat funkcjonują w naszym środowisku i nie czuja się zagrożeni, ale też nie organizują marszów, nie biegają z penisami przypiętymi do pleców i nie machają chorągiewkami . Po prostu nie zwracają na siebie uwagi prowokując innych ludzi do ataku na swoja osobę.
  • yes Zgłoś
   Dobrze, że nie podano nam na tacy szczegółów tego anonimowego piłkarza.Niedawno na romanceTV był film o angielskim piłkarzu, który podpisał umowę z kobietą udającą jego
   Czytaj całość
   narzeczoną. Na koniec wyjaśniło się wszystko. Nie wiem czy wszyscy żyli długo i szczęśliwie...

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL