Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Manchesteru City Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City

Liga Mistrzów. Eksperci wyśmiewają karę dla Manchesteru City. "Na waciki"

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przychylił się do apelacji Manchesteru City. Angielski klub nie zostanie wykluczony z rozgrywek Ligi Mistrzów, a na dodatek obniżono mu karę grzywny.

W lutym bieżącego roku piłkarski świat obiegła informacja o surowej karze nałożonej przez UEFA na Manchester City. Wicelider Premier League dostał 2-letni zakaz gry w europejskich pucharach w związku z naruszaniem zasad Finansowego Fair Play. Dwa sezony bez Ligi Mistrzów byłyby wielkim finansowym ciosem dla utytułowanego klubu, który miałby problemy z zatrzymaniem najlepszych piłkarzy.

"The Citizens" od początku nie zgadzali się z surową karą i odwołali się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w Lozannie, który w poniedziałek wydał oficjalny komunikat w tej sprawie. Ostatecznie 2-letnie wykluczenie z europejskich pucharów anulowano, a karę grzywny 30 mln euro zmniejszono do 10 mln.

"CAS zwraca uwagę, że większość domniemanych naruszeń zgłoszonych przez klubową komisję kontroli finansów nie zostały ustalone, bądź też uległy przedawnieniu" - tłumaczył swoją decyzję Trybunał (więcej TUTAJ).

Eksperci wyśmiewają nową karę dla Manchesteru City i podkreślają, że można było spodziewać się takiej decyzji. Współpracujący z WP SportoweFakty Michał Pol nawiązał do słynnego tekstu z filmu "Kiler". "Kara finansowa (na waciki)" - napisał dziennikarz na Twitterze.

Ostro decyzję Trybunału skrytykował szef hiszpańskiej ligi, Javier Tebas. - Musimy ponownie ocenić, czy CAS jest właściwym organem, do którego można odwoływać się od decyzji instytucjonalnych w piłce nożnej. Szwajcaria to kraj o wielkiej historii arbitrażu, ale CAS nie spełnia standardów - powiedział prezes La Liga.

"Nadal mają grzywnę do zapłacenia, ale to ogromna wygrana klubu" - podkreślił były reprezentant Anglii, a obecnie komentator Gary Lineker.

"Bogatsi mogą więcej" - nie ukrywa Michał Zachodny z "Łączy nas piłka".

"Wielki triumf sprawiedliwości" - ironizuje z kolei dziennikarz Piotr Żelazny. 

Czytaj teżLegii będzie piekielnie ciężko o Ligę Mistrzów. Ale Liga Europy jest w zasięgu

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: fatalna interwencja bramkarza i gol Polaka w lidze kazachskiejLigę Mistrzów możesz obejrzeć także w WP Pilot

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL