Najnowsze Wyniki/Kalendarz
radość piłkarzy Widzewa Łódź Materiały prasowe / Widzew.com / Na zdjęciu: radość piłkarzy Widzewa Łódź

II liga. Widzew Łódź w końcu pokazał pazur i stopił Stal ze Stalowej Woli. Awans na wyciągnięcie ręki

Krzysztof Sędzicki
Takie mecze pozwalają na nowo uwierzyć w awans. Piłkarze Widzewa Łódź pokonali u siebie Stal Stalowa Wola 3:0 w 32. kolejce II ligi i są już o krok od zapewnienia sobie awansu na zaplecze PKO Ekstraklasy.

Biorąc pod uwagę, że walka o dwa pierwsze miejsca w tabeli dające bezpośredni awans do Fortuna I Ligi przypomina nieco wyścig żółwi, środowe spotkanie w Łodzi miało ogromne znaczenie. Po remisie 1:1 w Katowicach z GKS-em widzewiacy utrzymali przewagę nad ekipą z Bukowej, ale nadal tracili dwa punkty do prowadzącego Górnika Łęczna.

- Mecz w Katowicach mógł się potoczyć w dwie strony. Mieliśmy dwie bardzo dobre okazje Marcina Robaka i gdyby jedna z nich zakończyła się bramką, to mogliśmy tamto spotkanie wygrać. Tak się nie stało. Zostały trzy kolejki i dużo emocji. Za kilka dni gramy kolejny mecz i najważniejsze dla nas jest to, by się dobrze zregenerować - mówił trener Widzewa Marcin Kaczmarek.

Z kolei Stalówka przystępowała do meczu na Stadion Miejskim przy al. Piłsudskiego w Łodzi po tym, jak w poprzedniej serii gier rozbiła 5:1 Elanę Toruń. Gdyby sporządzić tabelę II ligi za okres popandemiczny, Stal byłaby w niej druga, a Widzew - dopiero czwarty od końca.

Gospodarze od pierwszych minut rzucili się na przeciwnika chcąc jak najszybciej zbudować bramkową przewagę i zaznaczyć, kto ma rządzić na boisku. Pierwszego gola czerwono-biało-czerwoni zdobyli już w 10. minucie po fatalnym błędzie Szymona Jarosza we własnym polu karnym. Pod naciskiem Henrika Ojamy obrońca Stali główkował piłkę do tyłu do... Marcina Robaka, który bez przyjęcia piłki huknął od razu w stronę bramki i o mało co nie rozerwał w niej siatki.

W odróżnieniu od poprzednich spotkań (nie licząc tego w Katowicach), po zdobytym golu łodzianie nie cofnęli się, a dążyli do zdobycia drugiej. Ta nadeszła w 37. minucie, znów po stracie piłki przez obronę ze Stalowej Woli. Wślizgiem odebrał piłkę Kornel Kordas i to zagranie okazało się asystą przy efektownym strzale Adama Radwańskiego z kilkunastu metrów.

Widzew przed przerwą dołożył jeszcze jedno trafienie. Ojamaa dośrodkował z prawej strony na głowę Gutowskiego. Piłka odbiła się od poprzeczki, ale dotarła jeszcze pod nogi Marcina Robaka, który z kilku centymetrów wpakował ją do siatki. To już 21. trafienie snajpera łódzkiej ekipy w sezonie.

W drugiej połowie ekipa ze Stalowej Woli miała już nieco więcej pola do popisu i szukała gola honorowego. Cały czas w polu karnym poszukiwany był napastnik Kacper Śpiewak, najczęściej poprzez wrzutki z prawej strony, lecz obrona Widzewa, z bramkarzem Wojciechem Pawłowskim na czele, tego wieczora spisywała się bez zarzutu.

Więcej goli nie padło, ale to nikomu w Łodzi nie przeszkadzało. Dzięki tej wygranej, a także remisowi Skry Częstochowa z Górnikiem Łęczna Widzew odzyskał pozycję lidera. Już w niedzielę łodzian czeka wyjazdowe starcie z Resovią. Może ono już definitywnie rozstrzygnąć kwestię bezpośredniego awansu do Fortuna I Ligi.

Widzew Łódź - Stal Stalowa Wola 3:0 (3:0)
1:0 - Marcin Robak 10'
2:0 - Adam Radwański 37'
3:0 - Marcin Robak 40'

Widzew: Wojciech Pawłowski - Łukasz Kosakiewicz, Daniel Tanżyna, Sebastian Rudol, Kornel Kordas (90+1' Filip Becht) - Bartłomiej Poczobut, Mateusz Możdżeń - Henrik Ojamaa (67' Daniel Mąka), Adam Radwański (72' Rafał Wolsztyński), Konrad Gutowski (77' Robert Prochownik) - Marcin Robak

Stal: Dawid Pietrzkiewicz - Piotr Mroziński, Piotr Witasik, Szymon Jarosz - Bartosz Sobotka (46' Adam Waszkiewicz), Przemysław Stelmach (46' Krzysztof Kiercz), Dominik Chromiński (46' Michał Płonka), Szymon Jopek, Piotr Zmorzyński - Michał Fidziukiewicz (67' Bartłomiej Ciepiela), Kacper Śpiewak.

Sędziował: Paweł Horożaniecki (Żary)

Żółte kartki: Możdżeń, II trener Włodarek - Mroziński, Witasik, Fidziukiewicz, II trener Bober (Stal)