Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wodny Świat Materiały prasowe / Screen z "Gazety Olsztyńskiej". Autor zdjęcia: Arch. Pracownia Architektoniczna www.chiliart.pl / Na zdjęciu: wizualizacja restauracji na wodzie / Wodny Świat

Wiemy, kiedy ruszy budowa restauracji Roberta Lewandowskiego "Wodny Świat"

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
We wrześniu ma zostać wbita pierwsza łopata pod budowę restauracji "Wodny Świat", gdzie swoje udziały ma Robert Lewandowski. Super inwestycja w Giżycku będzie kosztować 71 mln złotych. Polsce takiej perełki będzie zazdrościło wiele krajów.

- Jest to inwestycja o dużym znaczeniu wizerunkowym dla miasta - mówi WP SportoweFakty Wojciech Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka.

- Nie chodzi tylko o turystów, ale o innych inwestorów, którzy zwrócą baczniejszą uwagę, albo nabiorą przekonania do inwestycji w tej części Polski. Wyczekujemy jej ze zniecierpliwieniem, bo dużo jest oczekiwań, pytań, a my też nie widzimy efektów pracy. Te mają zacząć się jesienią - dodaje.

Super inwestycja

Cała inwestycja pochłonie 71 mln złotych, ale Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wsparła projekt kwotą 41 mln. Projekt realizują cztery firmy: Krzysztof Lickiewicz, Nowe Mazury 8 sp. z o. o. sk (udziały ma tutaj Robert Lewandowski), Paweł Petrusewicz Firma Usługowo Handlowa sp. z o. o. oraz Karolina Czupryniak CHILIART.

W restauracji na wodzie będzie można zamówić posiłek z menu bazującego na świeżo złowionych rybach. W ramach działania zbudowany zostanie wielofunkcyjny obiekt z możliwością cumowania jednostek pływających. Wydzielona zostanie sekcja "self-cooking", gdzie turyści będą mogli samodzielnie przygotowywać posiłki pod opieką szefów kuchni oraz udostępniony zostanie moduł "La Petit Chef", dzięki któremu klienci będą zapoznawać się z przygotowywaniem serwowanych im dań.

- Technologicznie jest to trudna inwestycja, ponieważ restauracja będzie budowana w jeziorze na platformie stałej, palowanych filarach. Jest to wyzwanie, ponieważ wszelkie budowle hydrotechniczne są dużo trudniejsze i obarczone ryzykiem większym niż budowla lądowa. Jednak z tego co mi przekazano, podmiot budujący jest doświadczony, więc nie powinno być problemów z wykonaniem. Harmonogram powinien być utrzymany. Jestem optymistą - przyznaje burmistrz Giżycka.

Molo, przy którym powstanie restauracja Molo, przy którym powstanie restauracja
30 miejsc pracy

Cały projekt "Wodnego Świata" to nie tylko restauracja. Ma to być sieć miejsc skupionych wokół wody, gdzie każda część składowa ma budować skojarzenia z wodą. Zbudowana zostanie także Osada Żeglarza, która będzie pełniła funkcję przystani jachtowej wraz z możliwością korzystania z licznych atrakcji edukacyjnych i prospołecznych.

Inwestycja realizowana będzie w miejscowościach Giżycko oraz Gajewo. Planowane jest utworzenie co najmniej 30 nowych miejsc pracy.

Zakochany w Mazurach

Robert Lewandowski jest w Mazurach zakochany. 60 km na zachód od Giżycka (w miejscowości Stanclewo) zbudował piękny drewniany dom. Spędza w nim każde święta, przyjeżdża na wakacje, często z przyjaciółmi.

Ponoć chce tu również zamieszkać po zakończeniu kariery. Paweł Petrusewicz, jeden z udziałowców spółki, która postawi restaurację, opowiadał olsztyńskiej prasie: - Kiedyś, po zakończeniu sportowej kariery, Robert sprowadzi się na te tereny i chciałby mieć tu coś swojego. A taka restauracja to obiekt na jego miarę. Kiedy obejrzał projekt, oczy aż mu się zaświeciły.

Zobacz także"Wodny Świat" Roberta Lewandowskiego

Zobacz takżeMedia: Alarm w willi Roberta Lewandowskiego w Monachium. Na miejsce przyjechała policja

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kapitalna sztuczka Lewandowskiego na treningu Bayernu!

Komentarze (18):

 • Jan Kozietulski Zgłoś
  Zimkowski z portaliku dla inteligentnych (inaczej?) - geniusz ekonomii napisał: "budowa restauracji Roberta Lewandowskiego "Wodny Świat". Klaunie - firemka "Nowe Mazury
  Czytaj całość
  8" to sp. z o.o. sp. k., która jest jednym z kilku tzw. inwestorów. Bobek lewaty[...]a jest jednym z 5 (sł. PIĘCIU) wspólników tej firemki z wartością wkładu wniesionego 1 000 zł (sł. jeden tysiąc zł 00/100), patrz KRS nr 0000688089. W "restauracji Roberta Lewandowskiego "Wodny Świat" Bobek będzie miał tyle udziałów, ile udziału Zimkowski ma w podziale rozumu dokonanym przez Boga na planecie Ziemia. Łapie Zimkowski, czy za szybko? Kapusto - zachęcam do rozszerzenia grona tzw. redaktorków sf wpCIKA w naborze Napoleonów 2.0.
  • Jan Kozietulski Zgłoś
   Polsce wszyscy zazdroszczą błyskotliwych pararedaktorków (Zimkowski, Kmita, Kapusta, Wawrzynowski, Borek, Pol & Co) z parasportowego portalu dla parainteligentnych.
   • Louis von Cyphre Zgłoś
    współczuję, ale będzie syf.
    Wszystkie komentarze (18)

    Komentarze (18)

    ×
     Wszystkie komentarze (18)
     PRZEJDŹ NA WP.PL