Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jakub Wójcicki Newspix / KAMIL SWIRYDOWICZ / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Jakub Wójcicki

PKO Ekstraklasa. Oficjalnie: Jakub Wójcicki odchodzi z Jagiellonii Białystok

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Jakub Wójcicki odchodzi z Jagiellonii Białystok. Doświadczony obrońca nie przedłużył kontraktu, który wygasa wraz z końcem sezonu 2019/20 i najprawdopodobniej przeniesie się do Zagłębia Lubin.

Jagiellonia Białystok wygrała 2:1 (1:1) ze Śląskiem Wrocław w meczu 36. kolejki PKO Ekstraklasy, a tuż po ostatnim gwizdku sędziego odbyło się oficjalne pożegnanie Jakuba Wójcickiego przez klub w obecności kibiców. Były prezenty w postaci tabliczek pamiątkowych, podziękowania i emocjonalna przemowa ze strony zawodnika.

Ostatnie spotkanie domowe w barwach Jagi 32-latek spędził na ławce rezerwowych. - Trochę szkoda, bo z powodu drobnego urazu nie miałem możliwości, żeby raz jeszcze zagrać przy białostockiej publiczności. To właściwie jedyny minus tego dnia - przyznał na późniejszej konferencji prasowej.

- Poznałem tutaj wiele osób, z którymi myślę, że uda mi się utrzymać kontakt do końca życia. To było emocjonalne pożegnanie, bo szybko przywiązuję się do ludzi, a w Jadze spotkałem bardzo sympatyczne osoby. Współpraca zarówno z wcześniejszym sztabem szkoleniowym, jak i tym obecnym była dla mnie dużą radością. To samo mogę powiedzieć o kolegach - dodał Wójcicki.

Wójcicki opuszcza Jagiellonię, ponieważ zdecydował się nie przedłużać wygasającego z końcem lipca kontraktu. Łącznie spędził w niej więc 2,5 roku i rozegrał 62 mecze. We wciąż trwającym sezonie wystąpił w 27 spotkaniach. 

Doświadczony obrońca nadal nie ogłosił kto będzie jego nowym pracodawcą. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to KGHM Zagłębie Lubin.

Jakub Wójcicki: Nie zakładałem, że futbol będzie moim sposobem na życie>>>

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piłkarze z A klasy mogą się poczuć jak w Ekstraklasie. Nowa szatnia robi wrażenie!

Czy w nowym sezonie Jakub Wójcicki także zagra w PKO Ekstraklasie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL