Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kibice Motoru Lublin WP SportoweFakty / MIchał Chęć. / Kibice Motoru Lublin

Stadiony otwarte w 50 procentach. W życie wchodzą nowe przepisy

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Polski rząd dokonał kolejnego luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Od teraz na stadionach i halach zajęte będzie mogło być 50 procent trybun.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Zgodnie z dotychczasowymi zasadami, na stadionach piłkarskich czy żużlowych trybuny mogły być wypełnione maksymalnie w 25 procentach. Od dzisiaj (21 lipca) limit ten został zwiększony dwukrotnie - do 50 procent pojemności danego obiektu. Zasady te dotyczyć będą również kibiców sportów, który rozgrywane są w zamkniętych halach. 

- Widzimy, że na obiektach sportowych, z wyjątkiem pierwszych meczów, zasady sanitarne są dość dobrze przestrzegane i egzekwowane. Ta odpowiedzialność po stronie organizatorów jak i kibiców pozwala na zwiększenie limitu dostępnych miejsc dla fanów sportu - mówił wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński w rozmowie z "Polsat News". 

Zwiększenie liczby osób obecnych podczas wydarzeń sportowych to jednak nie koniec zmian. Rząd zdecydował się także na zmniejszenie wymaganego dystansu społecznego z 2 to 1,5 metra. Nadal jednak pozostaje obowiązek noszenia maseczek przez kibiców.

- Jest możliwość szerszego oglądania meczów na stadionach czy też meczów żużlowych oraz piłkarskich - poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, cytowany przez TVP Info.

Zniesiony został również obowiązek naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach, klubach muzycznych czy amfiteatrach. Ponownie mogą być organizowane kongresy, szkolenia i wystawy.

Czytaj także:
Michał Pol: Le Cabaret! Francuzi ograbili Lewego ze Złotej Piłki! [KOMENTARZ]
PKO Ekstraklasa. Frekwencja na stadionach piłkarskich. Rekord w Poznaniu na koniec sezonu

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: fatalny błąd bramkarza. Co za babol w meczu

Komentarze (9):

 • BaracudaV Zgłoś
  TEORIA MANIPULACJI Noama Chomsky'ego:1. Rozpraszanie uwagi:Kluczowym elementem kontroli społecznej jest odwrócenie uwagi od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i
  Czytaj całość
  ekonomiczne elity, poprzez ciągłe rozpraszanie uwagi i zalew opinii publicznej nieistotnymi informacjami. Strategia odwrócenia uwagi jest kluczowa, aby zapobiegać zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki.„Utrzymuj opinię publiczną odwróconą od realnych problemów społecznych, poprzez zniewolenie nieważnymi sprawami. Społeczeństwo musi być cały czas bardzo zajęte, bez czasu na myślenie”.2. Wygeneruj problem i zaproponuj rozwiązanie:Ta metoda jest również określana jako „problem – reakcja – rozwiązanie”. Stwórz taką sytuację (problem), która wywoła u odbiorców żądanie podjęcia natychmiastowych kroków, mających na celu rozwiązanie problemu lub zapobieganie mu w przyszłości. Na przykład: pozwól, by rozprzestrzeniła się przemoc, aby społeczeństwo zgodziło się na zaostrzenie norm prawnych w ochronie własnego bezpieczeństwa, za cenę swojej wolności. Wykreuj kryzys ekonomiczny, aby usprawiedliwić radykalne cięcia świadczeń socjalnych.3. Zmiany wprowadzaj stopniowo:Nie wprowadzaj radykalnych zmian drastycznie lecz stopniowo, przesuwaj granicę wytrzymałości i akceptacji krok po kroku, aż do granic wytrzymałości, rozbijając zmiany na kolejne lata...Polecam zapoznać się z resztą tekstu dostępną w sieci. Obudź się, szukaj prawdy, miej świadomość. Wyłącz telewizję WŁĄCZ MYŚLENIE !!!
  • sebutza Zgłoś
   Nie rozumiem tych obostrzeń. Jak było kilka/kilkanaście zarażeń na dobę to zamykali wszystko. Wchodziły ograniczenia na wszystko. A teraz jak jest kilkaset zarażeń na dobę to wszystko
   Czytaj całość
   otwierają, wszystkich wszędzie wpuszczają.
   • yes Zgłoś
    Otwierają szerzej stadiony. Teraz wiele (niemal wszystko) będzie zależało od ludzi/kibiców...
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL