Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Iwajło Petew WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Iwajło Petew

Iwajło Petew zwolniony z Jagiellonii Białystok! Poszukiwania następcy trwają

Kuba Cimoszko
Kuba Cimoszko
Według informacji potwierdzonej przez WP SportoweFakty, Jagiellonia Białystok zdecydowała się na zakończenie współpracy z Iwajło Petewem. Wśród jego potencjalnych następców padają nazwiska Macieja Bartoszka, Dariusza Skrzypczaka i Bogdana Zająca.

Mały szok przeżyli kibice Jagiellonii Białystok tuż przed rozpoczęciem przygotowań do nowego sezonu PKO Ekstraklasy. Władze klubu dość nieoczekiwanie zdecydowały się bowiem na rozstanie z trenerem Iwajło Petewem, a informację na ten temat jako pierwszy podał "Przegląd Sportowy". 

Podlaski klub póki co nie odnosi się oficjalnie do doniesień o zakończeniu współpracy z Bułgarem, ale nam udało się to również potwierdzić w swoich źródłach. Nieoficjalnie wiadomo, że powodem tego jest m.in. słaby styl gry drużyny i zakończenie przez nią ostatnich rozgrywek ligowych na dopiero 8. miejscu.

Informował o tym dziennikarz Piotr Wołosik z "Przeglądu Sportowego", który przez swoje źródła również potwierdza planowaną zmianę trenera:

Petew prowadził Jagę od początku roku. Zespół pod jego wodzą zagrał 17 meczów, w których zdobył tylko 23 punkty.

Według naszych informacji, władze Jagi nie wybrały jeszcze następcy Petewa. Prezes Cezary Kulesza kontaktował się z kilkoma polskimi trenerami, ale żadnemu z nich nie przedstawił jeszcze propozycji kontraktu. 

Największe szanse na angaż w Białymstoku wydaje się mieć Bogdan Zając, który dotychczas pracował tylko jako asystent Adam Nawałki w sztabie szkoleniowym Górnika Zabrzereprezentacji Polski i Lecha Poznań. Poza tym sondowani są też m.in. Dariusz Skrzypczak i Maciej Bartoszek.

Nazwisko nowego trenera Jagiellonii powinno zostać ogłoszone przed wyjazdem drużyny na zgrupowanie do Uniejowa, które jest zaplanowane na 1 sierpnia.

Iwajło Petew - legenda i pośmiewisko [SYLWETKA]>>>

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piłkarz Legii Warszawa zrezygnował z urlopu. Już trenuje do nowego sezonu

Czy rozstanie z Iwajło Petewem to dobra decyzja Jagiellonii Białystok?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (21):

Wszystkie komentarze (21)

Komentarze (21)

×
    Wszystkie komentarze (21)
    PRZEJDŹ NA WP.PL