Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od prawej: Michał Nalepa WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu od prawej: Michał Nalepa

Transfery. Arka Gdynia. Legenda opuszcza klub. Michał Nalepa rozwiązał kontrakt

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Po tym jak w środę Arka pożegnała sześciu piłkarzy, rozbiór gdyńskiego zespołu trwa. W czwartek kontrakt za porozumieniem stron rozwiązał Michał Nalepa, jedna z legend tego klubu.

W środę Arka Gdynia poinformowała o odejściu takich piłkarzy jak Pavels Steinbors, Marko Vejinović, Michał Kopczyński, Damian Zbozień, Rafał Siemaszko i Marcin Staniszewski. Spośród nich najdłużej z gdyńskim klubem związany był Siemaszko.

Michał Nalepa to również zawodnik, który ma żółto-niebieskie serce. Piłkarzowi bardzo mocno zależało na klubie, potrafił wprost skrytykować postawę zawodników Arki, którzy grali z niewielkim zaangażowaniem.

Nie ma co się dziwić, Michał Nalepa do Arki Gdynia trafił w 2008 roku w wieku 13 lat. W pierwszym zespole zadebiutował 3 sierpnia 2014 roku. Łącznie w Arce rozegrał 178 meczów, w których zdobył 17 goli. Wychowanek UKS Jedynki Reda rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron.

ZOBACZ WIDEO: PKO Ekstraklasa. Ośrodek Legia Training Center oficjalnie otwarty. Obiekt robi wrażenie!


W Arce Gdynia na początku treningów nie pojawili się m.in. Fabian Serrarens, Luka Marić czy Douglas Bergqvist. Po spadku do Fortuna I ligi, klub wzmocnili Kamil Mazek, Mateusz Żebrowski, Szymon Drewniak, Juliusz Letniowski oraz Daniel Kajzer.

Kilku piłkarzy pojawiło się na testach. Jednym z nich jest Mikołaj Łabojko, młodszy brat grającego w Śląsku Wrocław Jakuba. Jego agentem jest Jarosław Kołakowski, ojciec właściciela Arki. Klub testuje też Łukasza Soszyńskiego, który nie przebił się w Zagłębiu Lubin. Do Arki próbuje również wrócić bramkarz Michał Molenda, który nie przebił się do pierwszego składu III-ligowej Raduni Stężyca.

Czytaj także: 
Widzew wybrał nowego trenera 
Dwaj nowi piłkarze w Zagłębiu Sosnowiec

Jak oceniasz zmiany w Arce Gdynia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • Ablafaka Zgłoś
  "Wychowanek UKS Jedynki Reda rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron." - Jeśli do Arki trafił w wieku 13 lat to nie może być wychowankiem UKS Jedynki Reda. Wychowankowie to
  Czytaj całość
  piłkarze, którzy przebywali w klubie lub związku narodowym co najmniej trzy lata pomiędzy skończonym 15 rokiem życia a 21 :)

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL