Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Artur Boruc Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Artur Boruc

Transfery. PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa. Artur Boruc już po badaniach lekarskich

Marek Wawrzynowski
Marek Wawrzynowski
Od transferu Artura Boruca do Legii Warszawa strony dzieli już tylko podpis. Były bramkarz reprezentacji przeszedł badania w jednej z warszawskich klinik. W sobotę ma podpisać oficjalnie umowę.

Jak udało się nam ustalić, Artur Boruc przeszedł badania w centrum medycznym Gamma specjalizującym się w ortopedii. Informacje potwierdziliśmy u jednego z pracowników kliniki. Zaraz potem bramkarz udał się na Łazienkowską, na stadion Legii Warszawa. Strony wstępnie porozumiały się co do umowy, jak słyszymy w klubie, sprawa jest niemal pewna, "porozumieliśmy się na 95 proc.".

Według naszych informacji do oficjalnego podpisania umowy dojdzie w sobotę przed południem. Jeszcze kilka dni temu powrót bramkarza do klubu byłby niemożliwy, ale jego AFC Bournemouth spadło z Premier League i klub do nowych umów pochodzi oszczędnie. Co prawda umowa Boruca z angielskim klubem wygasła po sezonie, ale on sam liczył jeszcze na roczny kontrakt.

Tymczasem w Legii - jak ustaliliśmy - znaleziono pieniądze na spełnienie żądań piłkarza. Dla Boruca byłby to powrót na Łazienkowską. Grał tu w latach 1999-2005, a w ostatnich dwóch sezonach, przed wyjazdem do Celticu Glasgow, był podstawowym bramkarzem. W międzyczasie przyjeżdżał na mecze w roli kibica.

Marzył o powrocie do Legii, ale nie był pewien, że do tego dojdzie. W listopadzie ubiegłego roku w Bournemouth odwiedził go Mateusz Skwierawski. Na pytanie o powrót do Legii odpowiedział: - Pytanie, czy to ma sens, czy Legia byłaby w ogóle zainteresowana. Nie chcę robić klubowi pod górkę, mam swoje lata, w Legii jest młodzież, mają fajnych bramkarzy, nie wiem trochę, w jakiej roli miałbym tam trafić. Zobaczymy, jak się losy potoczą. Więcej TUTAJ.

Mówił o planie życia w Stanach Zjednoczonych, ale teraz jego powrót na Łazienkowską 3 nabrał sensu, bo Legia po sprzedaży Radosława Majeckiego potrzebuje nowego numeru jeden.

ZOBACZ WIDEO: PKO Ekstraklasa. Ośrodek Legia Training Center oficjalnie otwarty. Obiekt robi wrażenie!

Czy Artur Boruc będzie gwiazdą Ekstraklasy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL