Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dariusz Marzec WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Dariusz Marzec

PKO Ekstraklasa. Stal Mielec. Dariusz Marzec: Trener zrobił swoje, trener może odejść

Justyna Krupa
Justyna Krupa
- Prezes nie odbierał ode mnie telefonu. Pewnie gdybym w piątek nie pojechał do Mielca, tobym się mógł dowiedzieć z mediów - mówi gorzko Dariusz Marzec. Były już trener Stali Mielec odszedł z klubu po wprowadzeniu zespołu do PKO Ekstraklasy.

Jak oficjalnie poinformował klub, przyczyną rozstania z Dariuszem Marcem była "różnica oczekiwań w zakresie doboru członków sztabu szkoleniowego". Trener potwierdza tę wersję wydarzeń. Szkoleniowiec nie miał w kontrakcie zapisu o automatycznym przedłużeniu umowy w wypadku awansu, dlatego strony musiały usiąść do negocjacji po zakończeniu sezonu Fortuna I ligi.

- Rozmawialiśmy z zarządem w niedzielę, rozmowy zostały zawieszone, bo nie wszystko udało się wtedy dograć. W późniejszym czasie potwierdziłem jednak prezesowi, że wraz z całym sztabem akceptujemy warunki finansowe. Uważałem, że temat jest tym samym zamknięty - mówi nam Marzec.

- Miałem dostać odpowiedź w czwartek po posiedzeniu zarządu, ale jej nie dostałem, a prezes nie odbierał ode mnie telefonu. W tej sytuacji zdecydowałem się osobiście pojechać do Mielca i dzisiaj rozmawiałem z jednym z członków zarządu. Z rozmowy wynikało, że kością niezgody jest skład obecnego sztabu szkoleniowego. A dokładnie chodzi o jedną osobę ze sztabu - tłumaczy szkoleniowiec.

ZOBACZ WIDEO: PKO Ekstraklasa. Ośrodek Legia Training Center oficjalnie otwarty. Obiekt robi wrażenie!

Klub miał dawać szkoleniowcowi do zrozumienia, by zgodził się na zmianę w swoim sztabie, a tymczasem trener uznał, że jeżeli taka zmiana zostanie wymuszona, to nie ma sensu dalsze jego pozostawanie na stanowisku. - Mam ludzi, którym ufam. Ci ludzie wywalczyli awans i oni powinni w tym sztabie zostać - podkreśla Marzec.

- Poszerzaliśmy sztab, miał być powiększony o jeszcze innego chłopaka, który jest obecnie trenerem rezerw. Ja na to jak najbardziej wyraziłem zgodę. Zarząd jednak domagał się zmiany w dotychczasowym sztabie, a ja uważam, że ci ludzie wywalczyli awans i powinniśmy dalej pracować w tym składzie, bo mamy zaufanie od zespołu. I jakiś sukces razem osiągnęliśmy - dodaje były już trener Stali.

Marzec zaprzecza, że problemem miały być oczekiwania finansowe sztabu. Pojawiły się bowiem takie spekulacje. - Oczywiście, jak to w negocjacjach, były rozbieżności. Ale ostatecznie potwierdziłem, że przyjmujemy zaproponowane przez klub warunki. Natomiast okazało się, że nowy zarząd ma nową wizję sztabu - tłumaczy. Pytanie, czy nie był to pretekst do tego, by z Marca, jako trenera, zrezygnować? Historia zna takie przypadki, dopiero co podobna historia stała się udziałem Nenada Bjelicy w Dinamie Zagrzeb. Chorwata zmuszono do odejścia, zwalniając członków jego sztabu.

Szkoleniowiec z Krakowa, mając do dyspozycji dość wąską kadrę, doprowadził Stal do powrotu do ekstraklasy po 24 latach. Teraz klub nie dał mu szansy na zaprezentowanie swojej wizji w piłkarskiej elicie.

- Oczywiście, że żałuję, bo rozpoczęliśmy pewien projekt. Udało się awansować do ekstraklasy, ale jesteśmy tak naprawdę na początku drogi. Nie chciałbym, żeby to wszystko funkcjonowało na zasadzie: "Trener zrobił swoje, trener może odejść, bo my mamy inny pomysł" - mówi gorzko Marzec. - Pewnie jakbyśmy mieli w kontraktach od razu zapisane, że po awansie współpraca automatycznie się przedłuża, toby nie było problemu.

Jak przyznaje, taki obrót spraw jest dla niego samego zaskoczeniem: - Nikt się tego nie spodziewał, ja się też nie spodziewałem. To jest takie trzymanie człowieka w niepewności. Pewnie gdybym dzisiaj nie pojechał do Mielca i nie porozmawiał z działaczami, tobym się mógł tego wszystkiego dowiedzieć z mediów.

Kilka godzin po rozstaniu z Marcem Stal poinformowała, że nowym trenerem beniaminka PKO Ekstraklasy został Dariusz Skrzypczak.

Czy Stal Mielec postąpiła słusznie, rozstając się z Dariuszem Marcem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL