Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Interu Mediolan PAP/EPA / PAOLO MAGNI / Na zdjęciu: piłkarze Interu Mediolan

Serie A: Inter Mediolan został wicemistrzem Włoch. Sebastian Walukiewicz rozegrał pełną partię

Inter Mediolan zakończył sezon na drugim miejscu w Serie A dzięki zwycięstwu 2:0 z Atalantą BC. 90 minut zagrał Sebastian Walukiewicz, a jego Cagliari Calcio przegrało 0:3 z AC Milanem.

Terminarz był losowany przed sezonem, więc to szczęśliwe zrządzenie, że akurat w ostatniej kolejce doszło do starcia drużyn z drugiej i trzeciej lokaty w tabeli. Inter i Atalanta BC rozstrzygnęli w bezpośrednim pojedynku sprawę wicemistrzostwa Włoch. Przed derbami Lombardii klub z Mediolanu miał punkt więcej niż regionalny przeciwnik. Przez 90 udanych dla siebie minut jeszcze powiększył przewagę.

Atalanta to najbardziej bramkostrzelna drużyna ligi, a Inter posiada statystycznie najlepszą defensywę. Gospodarzom brakowało dwóch goli do granicy 100 zdobytych w sezonie, ale Stefan de Vrij i spółka nie dopuścili do osiągnięcia tak rewelacyjnego wyniku.

Inter przypomniał, że najlepszą obroną jest atak i nie minęła nawet minuta spotkania, a prowadził. Skuteczne uderzenie oddał Danilo D'Ambrosio. Podopieczni Antonio Conte poszli za ciosem, a na 2:0 trafił w 19. minucie Ashley Young. Po rewelacyjnym otwarciu sytuacja gości była wygodna. Nie pozwolili oni Atalancie na odpowiedź. Ekipa z Bergamo oddała przez 90 minut małą jak na siebie liczbę strzałów celnych - trzy.

Atalanta została na trzecim miejscu w tabeli. Szansę na jej wyprzedzenie miało Lazio, ale przegrało w równolegle rozgrywanym meczu 1:3 z Napoli.

Sebastian Walukiewicz był w podstawowym składzie Cagliari Calcio na wyjazdowy mecz z AC Milanem. W 11. minucie drużyna Polaka straciła gola, a pechowcem był jego znacznie bardziej doświadczony kompan z defensywy Ragnar Klavan, który trafił do własnej bramki. Szansę na podwojenie przewagi Rossonerich miał jeszcze w pierwszej połowie Zlatan Ibrahimović, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Szwed poprawił się po powrocie z szatni na boisko, a rezultat na 3:0 dla Milanu ustalił Samuel Castillejo.