Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłka nożna Materiały prasowe / Na zdjęciu: piłka nożna

Hiszpania. Baraże z udziałem Polaków odwołane. Powodem koronawirus w jednej z drużyn

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Mecze barażowe o Segunda B, czyli III ligę hiszpańską odwołane. W zespole CD Marino trzy osoby miały pozytywne testy na obecność koronawirusa.

Hiszpańska Federacja Piłkarska postanowiła odwołać mecze, które miały odbyć się w ten weekend. Zespoły miały uczestniczyć w dodatkowej fazie, która miała wyłonić drużynę, mającą awansować do Segunda B (III ligi).

Przeprowadzono badania wśród zawodników i w sumie okazało się, że trzy osoby w CD Marino otrzymały pozytywne testy na koronawirusa. Choć pozostałe ekipy otrzymały negatywne wyniki, zdecydowano się na odwołanie meczów barażowych.

Wszystkie cztery drużyny biorące udział w tej fazie, przebywały w tym samym miejscu. Istnieje więc szansa, że ktoś mógł się zarazić.

CD Lealtad miało rywalizować z CD Alcoyano, natomiast CD Marino miało mierzyć się z Linares Deportivo. W zespole Alcoyano bramkarzem jest Dawid Kędra, natomiast w Lealtad występuje Mateusz Kania, 21-letni bramkarz.

W Hiszpanii od początku pandemii zidentyfikowano w sumie 289 tysięcy przypadków zachorowań na koronawirusa. Zmarło 28 445 osób. W ciągu ostatniej doby przybyły 3092 nowe przypadki.

Stan alarmowy został zniesiony 21 czerwca, ale nadal obowiązują pewne zasady na terenie całego kraju. W miejscach publicznych jest obowiązek noszenia maseczek, należy też zachowywać dystans 1,5 metra, a także przestrzegać wszelkich zasad higieny.

Czytaj też:
PKO Ekstraklasa. Koronawirus w Wiśle Płock. Ekstraklasa SA nie zamierza przekładać spotkań i kolejek
PKO Ekstraklasa. Cracovia dopina transfery. Szlomi Azulaj i Ivan Marquez mają zagrać w Pasach

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: sędzia uderzył piłkarza. W twarz!Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL