Najnowsze Wyniki/Kalendarz
test na koronawirusa PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: test na koronawirusa

PKO Ekstraklasa. Koronawirus w Wiśle Płock. Zakażony piłkarz czuje się dobrze

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
W sobotę Wisła Płock poinformowała o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem piłkarza w PKO Ekstraklasie. Prezes klubu uspokaja: nie odczuwa on żadnych dolegliwości.

"Jesteśmy w stałym kontakcie z zakażonym zawodnikiem. Informuję, że na razie nie odczuwa on żadnych dolegliwości" - napisał Tomasz Marzec na Twitterze.

Zakażony, a także pozostali piłkarze Wisły Płock rozpoczęli izolację, która potrwa przez kilka dni. Klub przerwał wspólne przygotowania do sezonu i odwołał zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim. Drużyna Radosława Sobolewskiego będzie mogła wrócić do treningów, jeżeli przejdzie pomyślnie kolejną turę badań wymazowych. Na razie zawodnicy ćwiczą indywidualnie w domach.

"W związku z wykryciem zarażenia w Wiśle Płock, klub będzie musiał dostosować rytm przygotowań do wytycznych sanepidu i zespołu medycznego PZPN. Rozpoczęcie rozgrywek nie jest zagrożone, ze względu na stosunkowo długi - trzytygodniowy - okres do ich rozpoczęcia. Obecnie nie zakładamy przekładania meczów lub całych kolejek" - poinformowała spółka Ekstraklasa w swoim komunikacie.

Między 13 a 16 sierpnia Wisła Płock ma zaplanowany mecz z GKS-em Tychy w Totolotek Pucharze Polski. Tydzień później ma zmierzyć się na inaugurację PKO Ekstraklasy ze Stalą Mielec.

Czytaj także: Mariusz Fornalczyk pierwszym wzmocnieniem Pogoni Szczecin

Czytaj także: Rafał Makowski wzmocni Śląsk Wrocław przed nowym sezonem

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Robert Lewandowski show. Co za sztuczka!

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL