Najnowsze Wyniki/Kalendarz
radość piłkarzy Wisły Płock PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: radość piłkarzy Wisły Płock

PKO Ekstraklasy. Kluby bez rekomendacji ws. koronawirusa. Wisła Płock sama przeprowadziła testy

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Po zakończeniu sezonu w PKO Ekstraklasie kluby nie dostały nowych rekomendacji ws. koronawirusa. Zakażenie u zawodnika Wisły Płock wykryto dlatego, że klub sam zdecydował się przebadać piłkarzy i trenerów.

Zakończenie sezonu 2019/20 PKO Ekstraklasy uznano jako sukces. Żaden z piłkarzy ani trenerów w trakcie rozgrywek nie zachorował na COVID-19. Po ostatnich meczach sezonu zawodnicy rozjechali się na krótkie urlopy. Zdarzało się, że na wakacje wyjechali w regiony, w których sytuacja epidemiczna jest dużo gorsza niż w Polsce. 

Osiem klubów PKO Ekstraklasy już rozpoczęło przygotowania do nowego sezonu. Jak informuje "Przegląd Sportowy", Ekstraklasa SA, PZPN ani Komisja Medyczna PZPN nie przesłała im nowych rekomendacji, jakie mają obowiązywać po powrocie zawodników z urlopów. W tym czasie nie przeprowadzano też codziennych ankiet medycznych, które monitorowały stan zdrowia zawodników. 

Wisła Płock na własną rękę przeprowadziła badania zawodników pod kątem zakażenia koronawirusem. Stwierdzono jeden pozytywny przypadek. Zawodnik, jak i ci, którzy mieli z nim kontakt, zostali skierowani na kwarantannę. Odwołany został obóz przygotowawczy, który miał się odbyć w Grodzisku Wielkopolskim.

- Pierwsze zajęcia zawsze są bardziej indywidualne. Zawodnicy mieli badania wydolnościowe i testy biegowe. Teraz wiemy, że mogliśmy zaczekać do wyników, ale przypomnę, że nikt ze strony PZPN, Ekstraklasy SA czy Komisji Medycznej PZPN nie wydał do tej pory żadnych rekomendacji i zaleceń w sprawie powrotu do treningów. W klubie doszliśmy do wniosku, że należy przebadać zawodników i trenerów po okresie urlopowej. Po ostatniej kolejce poprzedniego sezonu kluby zostały ze sprawami COVID-19 zostawione same sobie - powiedział prezes Wisły Płock, Tomasz Marzec.

Władze Ekstraklasy SA nie planują przełożenia inauguracji sezonu ani meczów z udziałem płockiego zespołu. Pierwszy mecz odbędzie się 21 sierpnia.

Czytaj także:
PKO Ekstraklasa. Koronawirus w Wiśle Płock. Zakażony piłkarz czuje się dobrze
PKO Ekstraklasa. Legię będzie się oglądać "dla Boruca". Król Artur jak Zlatan w Milanie

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piłkarz Legii Warszawa zrezygnował z urlopu. Już trenuje do nowego sezonuZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL