Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Didier Drogba Getty Images / Vaughn Ridley / Na zdjęciu: Didier Drogba

Didier Drogba chce rządzić federacją Wybrzeża Kości Słoniowej. Tłum witał go jak zbawcę

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Obywatele Wybrzeża Kości Słoniowej oszaleli z radości po tym, jak Didier Drogba oficjalnie zgłosił swoją kandydaturę na fotel prezesa federacji piłkarskiej Wybrzeża Kości Słoniowej. Na jego widok wiwatowały tysiące ludzi.

Fani futbolu z Wybrzeża Kości Słoniowej widzą zbawcę w osobie Didiera Drogby. Nie kryli radości, kiedy były piłkarz potwierdził chęć walki o stanowisko prezesa federacji piłkarskiej WKS.

Tłumy wiwatowały na cześć Drogby. Oczywiście o dystansie społecznym nie było mowy. Sympatycy legendarnego zawodnika Chelsea FC ustawili się w wielkim ścisku. Każdy chciał znaleźć się jak najbliżej emerytowanego piłkarza.

Wybory na szefa federacji piłki nożnej Wybrzeża Kości Słoniowej odbędą się już 5 września. Didier Drogba będzie miał czterech konkurentów - podaje "The Sun".

ZOBACZ WIDEO: PKO Ekstraklasa. Ośrodek Legia Training Center oficjalnie otwarty. Obiekt robi wrażenie!

Legendarny piłkarz ma ogromne wsparcie kibiców. Mimo to nie może być pewny wygranej. Potrzebuje, by jego kandydaturę poparły 3 z 14 klubów Ligue 1 i dwa z niższych lig. 

Reuter podaje też, że Drogba musi zyskać aprobatę jednej z pięciu specjalnych grup, składających się z trenerów, lekarzy, obecnych i byłych zawodników, a także sędziów.

Jego pozycja została zachwiana po tym, jak nie uzyskał poparcia od Stowarzyszenia Piłkarzy Wybrzeża Kości Słoniowej. 

Drogba chce zostać prezesem federacji, by wskrzesić futbol w swoim kraju. - Nie jest tajemnicą, że nasza piłka nożna zmierza w złym kierunku. W związku z tym razem ze swoimi ludźmi chcę doprowadzić do jej odrodzenia - tłumaczy były piłkarz, cytowany przez "The Sun".

Didier Drogba pokazał, jak wiele osób wiwatowało na jego cześć. Do wpisu na Twitterze dodał kilka słów.

"Każdy człowiek ma trzech sędziów: boga, swoje sumienie i naród. Nigdy nie jesteśmy sami. Dziękuję wszystkim za wsparcie" - przekazał były reprezentant m.in. Chelsea FC czy Olympique Marsylia.

Zobacz także:
- Złoty But dla Ciro Immobile. Zjawiskowa partnerka gratuluje mu sukcesu. Piękne słowa i gesty

- Najlepszy piłkarz PKO Ekstraklasy znalazł nowy klub. Jorge Felix zagra w Sivassporze 

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL