Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Lechii Gdańsk Newspix / GRZEGORZ RADTKE / 058sport.pl / Na zdjęciu: piłkarze Lechii Gdańsk

Koronawirus. PKO Ekstraklasa. Zakażenie w Lechii Gdańsk. Klub potwierdza

Dawid Borek
Dawid Borek
Lechia Gdańsk potwierdziła, że jeden z piłkarzy klubu jest zakażony koronawirusem. "Zawodnik czuje się dobrze i przechodzi chorobę bezobjawowo" - przekazano w komunikacie.

"Lechia Gdańsk potwierdza, że test na SARS-CoV-2 u jednego z zawodników dał wynik dodatni. Z uwagi na dobro osobiste piłkarza nie podajemy do wiadomości publicznej jego danych osobowych" - poinformowała Lechia Gdańsk za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

W komunikacie przekazano ponadto, że zawodnik, u którego stwierdzono obecność koronawirusa, czuje się dobrze i przechodzi chorobę bezobjawowo.

Wyniki pozostałych członków drużyny oraz sztabu szkoleniowego i medycznego są negatywne.

ZOBACZ WIDEO: PKO Ekstraklasa. Ośrodek Legia Training Center oficjalnie otwarty. Obiekt robi wrażenie!

Klub niezwłocznie po otrzymaniu wyników testów na koronawirusa poinformował o nich Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Zespół Medyczny PZPN. Teraz Lechia czeka na wytyczne sanepidu.

Gdańszczanie przebywają obecnie na obozie w Kępie. Treningi zostały przerwane, piłkarze i trenerzy siedzą w pokojach i czekają na dalsze instrukcje.

Jak opisuje Lechia Gdańsk, do czasu otrzymania wyników testów na obecność koronawirusa na zgrupowaniu "nie odbywały się spotkania grupowe, a treningi prowadzone były w grupach kilkuosobowych. W hotelu oraz na obiektach sportowych zachowany był reżim sanitarny".

To drugi przypadek zakażenia SARS-CoV-2 w PKO Ekstraklasie. Kilka dni temu taką informację przekazali przedstawiciele Wisły Płock. Personalia piłkarza nie zostały ujawnione. Treningi Nafciarzy zostały przerwane, a zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim odwołano.

Zobacz także:
Serie A. SSC Napoli. Co za słowa o Piotrze Zielińskim. "Jest najlepszym zawodnikiem w zespole"
PKO Ekstraklasa. Odchodzą z Lechii i uderzają w trenera. Piotr Stokowiec "zszokowany" zarzutami piłkarzy

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL