Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Lechii Gdańsk Newspix / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Lechii Gdańsk

Koronawirus. PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk wraca do domu. Klub przerwał zgrupowanie

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Sztab szkoleniowy i piłkarze Lechii powrócą w środę do Gdańska. Zgrupowanie zespołu Piotra Stokowca zostało przerwane z powodu zakażenia koronawirusem jednego z zawodników.

Lechia Gdańsk jest drugim klubem w PKO Ekstraklasie, który w ostatnich dniach poinformował o zakażeniu koronawirusem jednego ze swoich zawodników. W sobotę taką wiadomość przekazała Wisła Płock. Przygotowania obu drużyn do rozgrywek komplikują się.

Lechia przebywa na zgrupowaniu w Kępie koło Sochocina i miała tam stacjonować do 8 sierpnia. Klub podjął wieczorem decyzję o powrocie całego zespołu do Gdańska. Zgodnie z zaleceniami Sanepidu drużyna będzie teraz przebywać na kwarantannie i potrwa ona do poniedziałku. Tego dnia zostaną przeprowadzone kolejne testy na obecność koronawirusa i dopiero po otrzymaniu ich wyników zostaną podjęte dalsze działania.

Do meczów o stawkę pozostało mało czasu. W sierpniu startuje Totolotek Puchar Polski oraz PKO Ekstraklasa, tymczasem Lechia Gdańsk w tym tygodniu nie będzie trenować wspólnie. Pozostają jej zdalne zajęcia indywidualne.

Klub z Trójmiasta poinformował wcześniej, że zakażony zawodnik czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów chorobowych. Wyniki badań pozostałych członków zespołu, przeprowadzonych na początku okresu przygotowań, dały wynik negatywny. Z uwagi na kontakt z zakażonym piłkarzem potrzebna jest jednak izolacja i dodatkowe testy.

Czytaj także: Mariusz Fornalczyk pierwszym wzmocnieniem Pogoni Szczecin

Czytaj także: Rafał Makowski wzmocni Śląsk Wrocław przed nowym sezonem

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piłkarz Legii Warszawa zrezygnował z urlopu. Już trenuje do nowego sezonuZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL