Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Koronawirus PAP / Grzegorz Momot / Koronawirus

Koronawirus w III lidze. Dwa mecze mogą zostać przełożone

Michał Piegza
Michał Piegza
Dwa najbliższe mecze grającego w III lidze Gwarka Tarnowskie Góry mają zostać przełożone. U jednego z graczy śląskiego klubu test wykrył zakażenie koronawirusem.

W miniony weekend w III grupie III ligi rozpoczęła sezon. W 1. serii pauzowała Polonia Bytom. Klub nie zagra najprawdopodobniej także w 2. kolejce. Wszystko przez to, że u jednego z graczy najbliższego rywala Gwarka Tarnowskie Góry zdiagnozowano koronawirusa. Informację podał portal sportdziennik.com.

Zespół z Tarnowskich Gór po otrzymaniu informacji o zakażeniu zawodnika przerwał treningi. Piłkarze wkrótce mają zostać przetestowani. Z chorym zawodnikiem drużyna ostatni kontakt miała dziesięć dni temu.

- W niedzielę 26 lipca wracaliśmy z obozu w Nowym Targu. Poniedziałek i wtorek zawodnicy mieli wolne. W środę jeden z nich zadzwonił z informacją, że nie będzie go na treningu, bo nie za dobrze się czuje - wyjaśnił trener Krzysztof Górecko w rozmowie z portalem. - W ten wtorek okazało się, że zawodnik jest zakażony. Czekają go dwa kolejne testy. Sanepid zadecydował o bezwzględnej kwarantannie dla wszystkich, którzy przebywali z nim na zgrupowaniu - dodał.

Opolski Związek Piłki Nożnej jeszcze nie podjął decyzji o odwołaniu najbliższych meczów Gwarka. To jednak kwestia czasu. Najprawdopodobniej przełożone zostaną potyczki tarnogórzan ze wspomnianą Polonią Bytom (piątek 7.08) oraz w kolejną środę (12.08) z Lechią Zielona Góra.

W pierwszej kolejce Gwarek mierzył się z drugim zespołem Zagłębia Lubin i przegrał 0:4. Chory zawodnik w potyczce oczywiście nie zagrał.

Czytaj także:
II liga. Skra Częstochowa wydała oświadczenie. Klub odcina się od oskarżeń o korupcję
II liga nie została mocniej poszerzona. Stal Stalowa Wola nie przekonała PZPN-u

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL