Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Wisły Kraków (Jakub Błaszczykowski na pierwszym planie) Newspix / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Kraków (Jakub Błaszczykowski na pierwszym planie)

PKO Ekstraklasa. Wisła Kraków. Jakub Błaszczykowski: W pewnym momencie wszystko we mnie pękło

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Pozostanie Wisły Kraków w PKO Ekstraklasie było poważnie zagrożone. - Doszliśmy w listopadzie do momentu dramatycznego. Po meczu z Rakowem Częstochowa wszystko we mnie pękło - mówi Jakub Błaszczykowski.

Wisła Kraków zakończyła sezon w PKO Ekstraklasie na najniższym bezpiecznym 13. miejscu w tabeli, ale już to, że zapewniła sobie utrzymanie na kilka kolejek przed końcem sezonu, można było uznać za mały sukces. W rundzie wiosennej Biała Gwiazda była piątą siłą ligi, ale jeszcze jesienią znajdowała się na samym dnie tabeli.

- Doszliśmy do momentu dramatycznego. Mieliśmy 11 punktów po 15 meczach, a gra wyglądała tragicznie. Nie było jednej, dwóch rzeczy, na których można było budować jakikolwiek optymizm. To był jeden z trudniejszych momentów, jakie przeżyłem w życiu piłkarza. Zdawałem sobie sprawę, że obojętnie, co się wydarzy, to wszystko i tak spadnie na mnie. Wiedziałem, gdzie błędy zostały popełnione i że sam muszę podjąć pewne decyzje - mówi Jakub Błaszczykowski, kapitan zespołu oraz członek rady nadzorczej klubu w rozmowie z kanałem "Foot Truck".

4 listopada Wisła przegrała 0:1 z Rakowem Częstochowa i po tym meczu Jakub Błaszczykowski zdecydował się na pokierowanie zmianami. Jedną z najistotniejszych było zatrudnienie trenera Artura Skowronka w miejsce zwolnionego Macieja Stolarczyka.

ZOBACZ WIDEO: PKO Ekstraklasa. Ośrodek Legia Training Center oficjalnie otwarty. Obiekt robi wrażenie!

- Po meczu z Rakowem wszystko we mnie pękło. To był ostatni dzwonek, żeby postarać się coś zmienić - opowiada Błaszczykowski. - Doszliśmy do wniosku, że zmiana trenera jest konieczna. Spotkaliśmy się z trenerem Arturem Skowronkiem. Intuicja podpowiedziała mi po trzech godzinach rozmowy, że to jest właśnie ten trener. Pierwsze negocjacje z nim nie przyniosły porozumienia i nie dało mi to spokoju. W końcu zadzwoniłem do trenera Skowronka i w dwie godziny dogadaliśmy się.

Reprezentant Polski opowiedział, że obecnie sytuacja w klubie z Krakowa jest odrobinę spokojniejsza. Wisła przygotowuje się do kolejnego sezonu pod wodzą Artura Skowronka, a wzmocniła się między innymi doświadczonym napastnikiem Fatosem Becirajem.

- Na szczęście spraw do ogarnięcia jest już trochę mniej. Jestem odciążany. Był okres, w którym wszystko nawarstwiło się. Moje myśli i życie codzienne były skoncentrowane na klubie. Do marca, kwietnia było bardzo dużo pracy - mówi Błaszczykowski, który łączy obowiązki zawodnika z pomocą w zarządzaniu klubem.

- Martwi mnie to, że sponsorzy, którzy przychodzą do Wisły, warunkują wsparcie tym, że jestem w klubie. Wiarygodność Wiśle nadaje moja osoba i myślę, że trzeba zrobić wszystko, żeby jak najszybciej ludzie przychodzili do klubu, a nie do Jakuba Błaszczykowskiego - dodaje.

Czytaj także: Mariusz Fornalczyk pierwszym wzmocnieniem Pogoni Szczecin

Czytaj także: Rafał Makowski wzmocni Śląsk Wrocław przed nowym sezonem

Czy Jakub Błaszczykowski znajdzie się w kadrze na Euro 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL