Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice Legii Warszawa WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: kibice Legii Warszawa

Superpuchar Polski. Koronawirus. Legia Warszawa potwierdziła podejrzenie zakażenia w klubie

Maciej Siemiątkowski
Maciej Siemiątkowski
U jednego z członków sztabu Legii Warszawa istnieje podejrzenie zakażenia koronawirusem. W klubie przeprowadzono dodatkowe badania. Na razie nie wiadomo co z organizacją niedzielnego meczu o Superpuchar Polski.

"Informujemy, że w związku z podejrzeniem zakażenia COVID-19 przez jednego z członków sztabu, niezwłocznie przeprowadziliśmy badania i wszyscy zawodnicy oraz pozostali członkowie sztabu mają wyniki ujemne i są zdrowi" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez Legię Warszawa w sobotę przed południem. 

Mistrz Polski dodaje, że osoba z podejrzeniem została "została odizolowana od drużyny i przeszła dodatkowe badania, które również dały wynik ujemny.". Według informacji weszlo.com legionistą chorym na Covid-19 jest jeden z masażystów. Klub zachowywał rygor sanitarny i przystąpił do treningów drużynowych dopiero po uzyskaniu wyniku pierwszych testów. Dopiero po nich zakaził się jeden z członków sztabu.

Legia jest w stałym kontakcie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, który jest organizatorem niedzielnego meczu o Superpuchar Polski. O trofeum wojskowi powalczą z Cracovią. PZPN na razie nie mówi o możliwości przełożeniu spotkania. 

To trzeci przypadek zakażenia w klubie PKO Ekstraklasy. Wcześniej zakażone osoby wykryto w Wiśle Płock i Lechii Gdańsk. Oba kluby wznowiły treningi przed uzyskaniem wyników testów. 

ZOBACZ WIDEO: PKO Ekstraklasa. Ośrodek Legia Training Center oficjalnie otwarty. Obiekt robi wrażenie!Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL