Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Skutki koronawirusa odczuli piłkarze Goias i Sao Paolo Facebook / Goiás Esporte Clube / Skutki koronawirusa odczuli piłkarze Goias i Sao Paolo

W Brazylii odwołali mecz 10 minut przed pierwszym gwizdkiem. Wszystko przez koronawirusa

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Koronawirus wciąż uderza w świat sportu. W mniejszym lub większym stopniu. Jego skutki odczuli piłkarze Goias i Sao Paolo. Byli oni gotowi do gry, kiedy 10 minut przed planowanym starciem dowiedzieli się, że meczu nie będzie. To przez zakażenia.

Już na kilkadziesiąt godzin przed niedzielnym meczem napływały sygnały, że kilku piłkarzy Goias zakaziło się koronawirusem. W czwartek zawodnicy przeszli testy (wykazały 9 zakażeń), ale Brazylijska Konfederacja Piłki Nożnej (CBF) uznała je za nieważne. Stwierdzono, że nie zostały dotrzymane konieczne procedury. 

W związku z tym badania ponowiono. Goias uczynił to na mniej niż 24 godziny przed spotkaniem z Sao Paulo FC. Równolegle podejmowano próby przełożenia meczu, ale długo nie było oficjalnej decyzji.

Goal.com pisze, że w związku z tym zawodnicy normalnie przygotowali się do rywalizacji. Rozgrzewali się i wyczekiwali na pierwszy gwizdek sędziego. Na 10 minut przed planowanym rozpoczęciem zmagań okazało się, że meczu nie będzie. 

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: w takiej roli kolegi Roberta Lewandowskiego z Bayernu jeszcze nie widziałeś. Poszło mu świetnie

Właśnie wówczas przyszły wyniki tej drugiej serii testów. Wykazały one dziesięć zakażeń. Stało się więc jasne, że piłkarze nie mogą rywalizować, bo koronawirus mógłby się rozprzestrzenić. 

- Nie chcieliśmy, by doszło do sytuacji, w której niepotrzebnie odwołamy mecz i stracimy termin. Dlatego też czekaliśmy możliwie jak najdłużej. Kiedy przyszły wyniki mówiące o 10 przypadkach zakażenia, podjęliśmy decyzję. Zdrowie było najważniejsze - powiedział przewodniczący komisji medycznej CBF Jorge Pagura w wywiadzie dla SportTV.

Pełną aprobatę dla tej decyzji wyraził zespół przyjezdny. "Sao Paulo w pełni zgadza się z decyzja o przełożeniu spotkania. W tej chwili nic nie jest ważniejsze od zdrowia" - napisali przedstawiciele Sao Paulo na Twitterze.

W Brazylii odnotowano ponad trzy miliony potwierdzonych przypadków koronawirusa. Przeszło 100 tys. osób zainfekowanych zmarło.

Czytaj także:
-> 26 przypadków w marokańskim klubie. Mimo to piłkarze muszą grać
-> Spartak Moskwa ma dość krzywdzących decyzji. Chce wycofać się z rozgrywek po I kolejce

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL